Raport z drugiego tygodnia treningów

Raport z drugiego tygodnia treningów

30 stycznia 2022 Wyłączono przez Admin2
Przedstawiamy kolejny raport z mikrocyklu treningowego naszego zespołu.
 
Za nami drugi tydzień treningów, który bardzo mocno odbiegał już od tego inauguracyjnego. W ciągu mijającego tygodnia Trener Damian Ostrowski zaaplikował swoim zawodnikom bardzo dużą intensywność zajęć i tylko dwa wolne dni – środę i niedzielę po sparingu. Zaczęliśmy zajęciami na siłowni, a potem 3 jednostki o bardzo dużej objętości i intensywności motorycznej na własnym boisku.
 
Tydzień zakończony został sparingiem z IV-ligowym zespołem – Unii Książenice, który występuje w drugiej grupie. Wynik spotkania zaskoczył chyba wszystkich, gdyż takiej dyspozycji, przy niesamowicie ciężkich nogach, trudno było się spodziewać. Tym bardziej, iż rywale, przyjechali bardzo mocnym zestawieniem personalnym (choć z powodu chorób z bardzo krótką ławką rezerwowych) ze znanymi z występów na szczeblu centralnym – Robertem Tkoczem, Krzysztofem Kochem, Kamilem Kosteckim, Damianem Koleczko czy Jarosławem Wieczorkiem, który zdobył honorowego gola z rzutu karnego dla Unii.
 
Choć wynik wskazuje na hegemonię Podlesianki, to choć kontrola była rzeczywiście po stronie naszego zespołu, to goście długimi okresami byli bardzo wymagającym rywalem. Założeniem naszego zespołu było przebiegniecie w meczu jak największej liczby kilometrów i agresywna gra w wysokim pressingu. Oba te założenia zrealizowaliśmy w pełni i to one spowodowały, iż rywale nie byli w stanie sprostać intensywnie pracującym na boisku piłkarzom Podlesianki.
 
Trzeba zaznaczyć, iż w dalszym ciągu nasz zespół boryka się z szeregiem absencji – czy to spowodowanych kontuzjami jak w przypadkach opisywanych już w zeszłym tygodniu dotyczącymi Bartosza Nowotnika i Marcina Rosińskiego, czy wszechobecnymi infekcjami. Z tego powodu wypadło nam dwóch bramkarzy – Marcel Owsinski i Oskar Wróbel, których, obok nominalnej „jedynki”, czyli Artura Tomanka,  zastąpił udanie debiutujący w seniorskim sparingu 16-letni Szymon Jarosz. Brakowało również Macieja Niesyty (izolacja), Seweryna Gancarczyka, oraz Pawła Lisińskiego, który został zwolniony na Akademickie Mistrzostwa Polski w futsalu. Co ciekawe spora grupa studentów wśród naszych zawodników zaliczyła w sobotę zarówno sparing, jak i popularne AMP-y, gdyż rozgrywane były one w sąsiadującej z boiskiem na którym graliśmy sparing – hali w Szopienicach. Z takiej opcji skorzystali bracia Łukasz i Maciej Stachoniowie, Jakub Kawala i Przemysław Żemła.
 
Wracając do przebiegu meczu, to królem polowania w podaniach otwierających drogę do bramki został Bartłomiej Kędzierski, ale show skradł zdobywca hattrick’a – 19-letni środkowy pomocnik, którego transfer powolutku wychodzi na ostatnią prostą i niebawem będziemy mogli przedstawić Wam nasz pierwszy zimowy transfer.
Ostatni, notabene bardzo efektowny, gol padł po indywidualnej akcji innego testowanego bardzo młodego zawodnika. Tutaj również istnieją duże szanse, na to by zasilił on nasz zespół, choć w jego przypadku przyjdzie nam dopiero przystąpić do konkretnych rozmów z jego klubem macierzystym.
 
Przed nami kolejny bardzo intensywny tydzień okresu uderzeniowego. Tym razem jednak zamiast czwartkowego treningu na własnych obiektach , zagramy wyjazdowy sparing z sąsiadami z „Emki”, a tydzień zakończymy sobotnim pojedynkiem z 4-ligową Spójną Landek. 

Raport ze sparingu:

29.01.2022, godzina 13:30, OS Szopienice

Podlesianka – Unia Ksiązenice 8:1 (3:0)

Bramki: Zawodnik Testowany 1 (3), Jarnot (2), Brehmer, Sprus, Zawodnik Testowany 2

Skład Podlesianki: Jarosz – Witas, Żemła, Nawrot, Ł.Stachoń, Kawała, Testowany 1, Testowany 2, Kędzierski, Sprus, Jarnot

W drugiej połowie: Tomanek, Renner, Brehmer, Zając, M.Stachoń, Kania, Pasieka 

 

foto: Slaskisport.tv/Agata Drzeniek