Seweryn Gancarczyk kończy karierę. Dziękujemy „Gancar” za ten piękny czas!

Seweryn Gancarczyk kończy karierę. Dziękujemy „Gancar” za ten piękny czas!

4 lutego 2022 Wyłączono przez Admin2

Informujemy, iż nasz zawodnik i były reprezentant Polski – Seweryn Gancarczyk podjął decyzję o zakończeniu piłkarskiej kariery.

Jak Wam pewnie wiadomo, Seweryn przez ostatni okres walczył o powrót na boisko w związku z bardzo uciążliwą dolegliwością kręgosłupa. Nasz obrońca rozpoczął treningi z zespołem w okresie przygotowawczym, oraz zaliczył bardzo intensywna sesję kilkudziesięciu treningów indywidualnych ze specjalistami przygotowania motorycznego, jednak ostatecznie nie zdecydował się na rozegranie swojej ostatniej rundy jako czynny piłkarz.

Zrobiono wszystko by podjąć próbę powrotu do do gry, lecz ostatecznie biorąc pod uwagę wiek Seweryna, bardzo długą, bogatą i eksploatującą karierę, a także plany na realizację się w zawodzie trenera piłkarskiego, decyzję by nie podejmować ryzyka odnowienia się kontuzji i zakończyć karierę, trzeba uznać za w pełni zrozumiałą.   

Dla naszego klubu było ogromnym zaszczytem, iż taki zawodnik jak Seweryn Gancarczyk zdecydował się na grę w naszych barwach i przez cały okres był wzorem do naśladowania dla pozostałych zawodników. Przypomnijmy, iż popularny „Gancar” to 7-krotny reprezentant Polski i uczestnik Mundialu 2006 w Niemczech. W piłce klubowej osiągnął również bardzo dużo. Przez wiele lat należał do czołowych zawodników ukraińskiej ekstraklasy, otrzymując w sezonie 2007/2008 tytuł najlepszego obrońcy ligi. W barwach Metalista Charków grywał również w europejskich pucharach, rywalizując  przeciwko takim europejskim potęgom jak Besiktas Stambuł, Galatasaray Stambuł, Hertha Berlin, Olimpiakos Pireus, Benfica Lizbona czy Sampdoria Genua.

Po powrocie do rodzimej ekstraklasy zdobywa Mistrzostw Polski z Lechem Poznań, a potem występuje w Górniku Zabrze i ŁKS-ie Łódź. Łącznie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym Ukrainy i Polski rozgrywa 222 mecze ligowe i dokłada do tego 17 meczów w Europejskich pucharach.  W sezonie 2008/2009 dochodzi z zespołem Metalista Charków do 1/8 finału Pucharu UEFA.  Zanim na koniec swojej bogatej kariery kotwiczy w Podlesiance, występuje jeszcze na poziomie I ligi w GKS-ie Tychy oraz II-giej ligi w Rozwoju Katowice.

Do naszego zespołu trafia w lipcu 2019 roku, w którym łącznie wystąpił w 41 meczach ligowych, w których zdobył 10 goli i zaliczył aż 19 asyst. W sezonie 2020/2021 zostaje wraz zespołem współtwórca ogromnego sukcesu, jakim był awans na szczebel IV Ligi.

Pragniemy też poinformować, iż powstał już plan, by Seweryn Gancarczyk przywdział po raz ostatni trykot Podlesianki w meczu ligowym. Wstępnie planujemy, iż będzie to mecz 2 kolejki z Rozwojem Katowice, który to mecz wg nas najbardziej pasuje do takiej uroczystości. Seweryn przygodę ze szczeblem centralnym zakończył właśnie w Rozwoju Katowice, a także jest tam trenerem grup młodzieżowych. Jesteśmy przekonani, iż będzie to doskonała  możliwość do podziękowania naszemu zawodnikowi za okres występów w Podlesiance, ale również za całą jego bogata karierę. 

Ze ogromny trud i boiskową pracę, oraz za nieoceniony autorytet, którym przez cały czas imponował nam Seweryn składamy w imieniu Klubu serdeczne podziękowania!

Karierę  Seweryna Gancarczyka i jego statystyki prześledzicie również <TUTA>

foto: Slaskisport.tv