Podsumowanie okresu przygotowawczego. Liga na start!

Podsumowanie okresu przygotowawczego. Liga na start!

6 marca 2022 Wyłączono przez Admin2

Niespełna dwa miesiące przygotowań zimowych naszego zespołu dochodzą do finiszu. Zawodnicy trenowali bardzo ciężko, ale jednocześnie bardzo mądrze i według najnowocześniejszych trendów.  Były też minusy tego czasu w postaci problemów ze skompletowaniem optymalnego składu podczas gier kontrolnych. Pierwsza faza przygotowań, to głównie problemy związane z sytuacjami infekcji wirusowych, które skutecznie wykluczały na kilka dni poszczególnych zawodników. W drugiej części lutego sytuacja ta była już zdecydowanie lepsza, ale ciągle borykaliśmy się z poważnym osłabieniem, w postaci absencji Marcina Rosińskiego i Bartosza Nowotnika. Ile ta dwójka znaczy dla ofensywy naszego zespołu, nie trzeba nikomu tłumaczyć. Na szczęście, choć obaj nie rozegrali żadnego sparingu, to od co najmniej dwóch tygodni są już w bardzo intensywnym treningu indywidualnym, a Bartosz Nowotnik dwukrotnie uczestniczył już w pełnym treningu razem z resztą zespołu. Jesteśmy pełni dobrej wiary, w to, iż obaj będą szybko nadrabiać zaległości w przygotowaniu motorycznym i a ich umiejętności uda się wykorzystać w już w pierwszej części wiosennych rozgrywek. 

Pozostali zawodnicy są do dyspozycji Trenera i na ten moment rywalizować będą o znalezienie się w meczowej osiemnastce na mecz z Gwarkiem Ornontowice, który ze względu na remont murawy w Ornontowicach, rozegramy na syntetycznym boisku Walki Zabrze

W czasie zimowych przygotowań rozegraliśmy 7 meczów sparingowych. Oto ich bilans: 

3 zwycięstwa, 4 porażki, bez remisu 

bramki: 20-20

gole indywidualnie: 

4 – Grzegorz Niemczyk, Nicolas Sprus,  Jacek Jarnot 

2 – Maciej Niesyto, Dawid Brehmer

1 – Adam Zając, Paweł Lisiński, Bartłomiej Kędzierski, Kacper Kutyła, samobójcza 

Choć część z kibiców mogłaby czuć lekka obawę, po średnich wynikach naszego zespołu w meczach sparingowych, to zdecydowanie uspokajamy. Od 3 okresów przygotowawczych wyniki naszego zespołu w okresie zimowych schodzą daleko na drugi plan. Sztab szkoleniowy wyciąga z nich wiele wniosków, ale też przeprowadza cały szereg prób nowych wariantów taktycznych, testowań nowych graczy, a każdy mecz rozgrywany jest w dwóch zupełnie innych jedenastkach na każdą połowę. Prawdziwym sprawdzianem wykonanej pracy, będą dla nas rozgrywki ligowe w rundzie wiosennej! 

Przed nami ostatni tydzień na złapanie odrobiny świeżości i zaczynamy walkę o ligowe punkty. Bądźcie z nami w tej pasjonująco zapowiadającej się rundzie wiosennej! 

foto: Kamil Drzeniek, Slaskisport.tv