Damian Ostrowski zakończy po sezonie pracę z Podlesianką! Trenerze dziękujemy!

Damian Ostrowski zakończy po sezonie pracę z Podlesianką! Trenerze dziękujemy!

5 czerwca 2022 Wyłączono przez Admin2

Zamykamy pewien rozdział historii naszego klubu. Tym rozdziałem jest ponad 3,5-letnia kadencja Trenera Damiana Ostrowskiego. Nasz Szkoleniowiec po zakończonym sezonie postanowił swoją suwerenną decyzją zakończyć swoją przygodę z Podlesianką.  Po raz ostatni Trener poprowadzi zespół w domowym meczu przeciwko Szombierkom Bytom.

Trener Damian Ostrowski poprowadził zespół w 100 meczach ligowych, osiągając wyśmienite rezultaty przez cały okres pracy. Mecz z Szombierkami będzie tym sto pierwszym – pożegnalnym spotkaniem.  

Trener rozpoczął prace od 11 kolejki sezonu 2018/2019, zastępując poprzedniego szkoleniowca – Daniela Kaczora. Do końca rozgrywek zdołał wygrać 18 spotkań z 20 spotkań, przy zaledwie 1 remisie i 1 porażce. To właśnie w tamtym okresie wyśrubowany zostaje klubowy rekord 13 kolejnych ligowych zwycięstw z rzędu. Apogeum możliwości tamtej ekipy było rozbicie liderującego AKS-u Mikołów w meczu u siebie aż 3-0, przy nadkomplecie publiczności i niespotykanej dotychczas atmosferze na trybunach naszego kameralnego obiektu.

Choć ostatecznie to AKS, cieszył się z awansu do 4 ligi, to trzeba oddać, że w momencie rozpoczęcia pracy z Podlesianką, Trener miał do nadrobienia aż 7 punktów straty do zespołu z Mikołowa. Na trzy kolejki przed końcem sezonu Podlesianka wskoczyła na fotel lidera, doganiając rywali, ale to co zdarzyło się w przedostatniej kolejce, do dnia dzisiejszego będzie synonimem fatalnego splotu wielu różnych okoliczności, o których pewnie można by napisać pracę doktorską.

Ostatecznie Mikołów wszedł do 4 ligi, ale to właśnie Podlesianka została rycerzami wiosny wygrywając 14 z 15 meczów. 

Mimo, iż nie udało się awansować, co przy tak niesamowitym i mocnym bilansie, było ogromnym paradoksem,  to w tym sezonie udało się osiągnąć historyczny sukces, wygrywając Puchar Polski na szczeblu Podokręgu. Podlesianka zwyciężyła 1-0 w  finale z wówczas 4-ligową Slavią Ruda Śląska, zdobywając zwycięskiego gola w 90 minucie gry! Było to pierwszy okręgowy Puchar Polski w dotychczasowej 84-letniej egzystencji naszego Klubu. 

Nagrodą za zwycięstwo z Rudzianami,  był ćwierćfinał szczebla Wojewódzkiego, gdzie przyszło nam się mierzyć z wytrawnym III-ligowcem – Rekordem Bielsko Biała, który po bardzo zaciętym meczu z grająca dwa szczeble niżej Podlesianką, wygrał 2-0.

W kolejnym sezonie, który ze względu na pandemię zakończył się po rundzie jesiennej, dochodzi do pamiętnego i prestiżowego pojedynku w półfinału kolejnej edycji Pucharu Polski, pomiędzy Podlesianką a 14-krotnym mistrzem Polski – Ruchem Chorzów. W regulaminowym czasie gry pada zaskakujący remis 2-2, niestety utytułowany rywal minimalnie lepiej strzela w konkursie rzutów karnych. Warto dodać, że ten sam Ruch Chorzów, który remisuje w regulaminowym czasie gry z naszym zespole, w zaledwie 3 lata awansował na szczebel I ligi!

Rozegrany zaledwie w połowie sezon wygrywa Szczakowianka, ale zostajemy jedynym zespołem ligi, który ogrywa późniejszego triumfatora i to na ich terenie. Mecz miał niesamowity przebieg i na długie lata pozostanie w pamięci kibiców. Nasz team w doliczonym czasie dokonał „remontady” z wyniku 1-2 na 3-2. Królem polowania zostaje Marcin Rosiński, który zdobywa hattricka, w tym dwa gole w 91 i 93 minucie gry!      

W sezonie 2020/2021 Trener zdobywa z zespołem upragniony awans do 4 ligi, osiągając historycznie dobry rezultat (84 punkty w 34 meczach i 135 zdobytych goli!). Warto nadmienić, iż Podlesianka rozgrywała nietypowy i niezwykle ciężki – dwuetapowy sezon, sezon. Mimo to udało się zdominować rozgrywki zarówno rundy zasadniczej, jak i grupy mistrzowskiej, wygrywając obie integralne rundy.

Po awansie do 4 ligi, pierwsza runda to niespodziewanie dobra lokata jak na beniaminka ligi (4 miejsce) i sporo kapitalnych meczów w naszym wykonaniu!  

Runda rewanżowa, głownie ze względu na liczne długotrwałe kontuzje liderów zespołu (M.Rosiński, M.Niesyto, B.Nowotnik), nie wyszła już tak dobrze jak pierwsza, mimo to na koniec sezonu zespól Trenera Ostrowskiego zajął najwyższa lokatę historii naszych występów na tym szczeblu, bez względu na wynik meczu z Szombierkami. Będzie to lokata między 7 a 9 miejscem. 

Warto na pewno nadmienić, iż jako jeden z niewielu zespołów całej ligi wygrywamy na ich terenie z wicemistrzem bieżącego sezonu – Ruchem Radzionków i to po naprawdę kapitalnym meczu i mimo licznych absencji.

Generalnie cel jakim było spokojnie utrzymanie zespołu w 4 lidze w pierwszym sezonie, a w miarę możliwości miejsce w pierwszej połowie tabeli, postawione przez zarząd klubu, zostało w pełni, a wręcz z nawiązką zrealizowane.  

Zespól prowadzony przez Trenera Ostrowskiego, grał ładną ofensywna piłkę, strzelając sporą liczbę bramek, co cieszyło licznie dopingujących nasz zespół kibiców. Podczas jego kadencji w barwach Podlesianki wystąpiło w meczach ligowych 45 graczy. Podczas swojej kadencji w Podlesiu pracował Zarówno z uznanymi graczami występującymi wcześniej na szczeblu centralnym czy 3 ligi, ale również z młodymi i perspektywicznymi graczami, którzy w seniorskim futbolu zaliczali debiuty w Podlesiance.  

 

Bez względu na ostatnie spotkanie Trener Damian Ostrowski legitymować się będzie najwyższą średnią zdobytych punktów wśród wszystkich dotychczasowych Trenerów w całej historii naszego Klubu. Wynosić ona będzie między 2,16 a 2,20 punktu na mecz. Biorąc pod uwagę ostatnie 20-lecie, będzie na drugim miejsce za Maciejem Nowakiem, pod względem liczby poprowadzonych meczów jako Trener Pierwszego Zespołu naszego LGKS-u. 

Trenerowi serdecznie dziękujemy za wkład pracy i sukcesy, które wywalczył na rzecz Podlesianki! 


Bilans trenerski w okresie 13.10.2018 – 04.06.2022

*(bez nadchodzącego meczu z Szombierkami z 11.06) 

Klasa Okręgowa: 71 meczów, 56 zwycięstw, 8 remisów, 7 porażek, bramki 214-62

IV Liga: 29 meczów, 13 zwycięstw, 3 remisy, 13 porażek, bramki 60-64

Puchar Polski: 12 meczów, 8 zwycięstw, 4 porażki, bramki 30-19

 

SUMA: 100 meczów ligowych i 12 pucharowych. 77 zwycięstw, 11 remisów, 24 porażki, bramki 304-145

 

foto: Slaskisport.tv