PATRYK MENDELA W PODLESIANCE

PATRYK MENDELA W PODLESIANCE

14 lipca 2022 0 przez Kamil Drzeniek

Nowym zawodnikiem Podlesianki Katowice został Patryk Mendela, który poprzednio bronił barw Przemszy Siewierz. Dla swojego byłego już zespołu w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu strzelił cztery bramki w piętnastu występach, zapewniając między innymi zwycięstwo z Ruchem Radzionków. – Patryk to bardzo kreatywny zawodnik. Grając ostatnio w Przemszy Siewierz Patryk bardzo wydatnie pomógł im w utrzymaniu. Bardzo doświadczony zawodnik na poziomie IV Ligi, dysponujący dużymi umiejętnościami. Jestem przekonany, że między nim a Jackiem Jarnotem wywiąże się bardzo jakościowa rywalizacja. – mówi Dawid Brehmer, trener Podlesianki Katowice.

Zadowolenie z transferu na Sołtysią wyraża również sam zawodnik. – Temat przenosin do Podlesianki istnieje już od conajmniej dwóch, trzech sezonów. Cały czas byłem w kontakcie z obecnym trenerem Dawidem Brehmerem, ale zawsze stawało coś na przeszkodzie. Na szczęście w końcu się udało dopiąć ten temat do końca. – mówi Patryk Mendela.

– Drużyna ma ogromny potencjał, co udowodniła niejednokrotnie w poprzedniej rundzie. Widać, że z każdym kolejnym sezonem, Podlesianka robi bardzo duży progres nie tylko piłkarsko, ale przede wszystkim organizacyjnie. Mówię tu też o kibicach którzy są z drużyną, czy też o bardzo rozwiniętych social-mediach. Widać, że klub żyje, rozwija się. To sprawia, że chce się po prostu w takim zespole grać i wygrywać. – chwali 29-letni zawodnik.

– Moim celem jest pomóc drużynie w realizacji zalożonych celów. A indywidualnie? Stać się piłkarsko lepszym zawodnikiem niż byłem do tej pory. Kariera piłkarza, a w moim przypadku przygoda jest bardzo krótka dlatego trzeba się cieszyć z każdej chwili spędzonej na murawie, cieszyć się grą i wykorzystać do maksimum możliwości jakie daje klub z Podlesia. – mówi na koniec nasz nowy nabytek.

FOTO: Grzegorz Matla slaskisport.tv