PODLESIANKA – ZAGŁĘBIE II SOSNOWIEC 1:2

11 września 2022 0 przez Kamil Drzeniek

W sobotnie popołudnie na Sołtysią przyjechała druga drużyna Zagłębia Sosnowiec. Spotkanie jeszcze na długo przed meczem elektryzowało kibiców. Pomimo bardzo dobrej gry z naszej strony, ulegliśmy naszym rywalom 1:2, a honorowe trafienie zaliczył Patryk Mendela. Bramki dla drużyny gości – w końcówce pierwszej połowy strzelali Tymoteusz Klupś i Mateusz Popczyk.

Goście szansę do wyjścia na prowadzenie zmarnowali w 17 minucie meczu. Egzekwowany rzut karny przez Mateusza Popczyka fantastycznie obronił Artur Tomanek, który wyczuł intencje strzelca i odbił piłkę do boku. Zagłębie na prowadzenie wyszło jednak w 40 minucie meczu – a indywidualna akcja Tymoteusza Klupsia zakończyła się mocnym strzałem w długi róg bramki Artura Tomanka, który po raz pierwszy musiał wyciągać piłkę z siatki. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy drugą bramkę dla gości zdobył Mateusz Popczyk, uprzedzając strzałem głową Artura Tomanka i sosnowiczanie na przerwę schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

Po zmianie stron jedyną bramkę dla Podlesianki zdobył w 62 minucie Patryk Mendela, wykorzystując fatalny błąd Mateusza Maciejowskiego, który po dograniu piłki w pole karne wypuścił ją z rąk wprost pod nogi Patryka Mendeli. Podlesianka pomimo porażki zaliczyła bardzo dobre spotkanie, a w oczach wielu – była po prostu zespołem lepszym. Za wrażenia artystyczne punktów się jednak nie przyznaje i to goście dopisali do swojego dorobku trzy oczka. Jesteśmy jednak przekonani, że ta porażka nas nie zabije, a wzmocni. W poniedziałek zapraszamy na obszerny skrót spotkania, w którym zobaczycie wszystkie najciekawsze sytuacje z tego meczu.

PODLESIANKA KATOWICE – ZAGŁĘBIE II SOSNOWIEC 1:2 (0:2)
Patryk Mendela 62′ – Tymoteusz Klupś 40′ Mateusz Popczyk 45+5′

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Maciej Stachoń (68. Jakub Kawała), Mateusz Wacławski, Bartosz Nowotnik (72. Dawid Pasieka), Daniel Paszek, Patryk Mendela, Przemysław Żemła, Krzysztof Renner (c) (46. Maciej Niesyto), Jacek Jarnot (84. Paweł Lisiński), Oliwier Gasz, Marcin Nawrot. TRENER: Dawid Brehmer.

ZAGŁĘBIE II SOSNOWIEC: Mateusz Maciejowski – Szymon Mroczko (46. Mateusz Kozłowski), Damian Hałatek (c) (46. Damian Pawłowski), Bartosz Chęciński (75. Emil Kłosek), Mateusz Popczyk, Adrian Troć (63. Damian Tarka), Maksym Niemiec, Mateusz Mielczarek (85. Jakub Kaczmarek), Mateusz Machała, Tymoteusz Klupś (90. Michał Barć), Piotr Jakubowski. TRENER: Łukasz Gajda.

Żółte kartki: Stachoń, Żemła, Gruszczyński (II Trener) – Mielczarek, Pawłowski, Machała.
Sędziował: Paweł Dziopak.

ŹRÓDŁO STATYSTYK: STATSCORE.LIVE