ZAPOWIEDŹ: PODLESIANKA – MKS MYSZKÓW

ZAPOWIEDŹ: PODLESIANKA – MKS MYSZKÓW

23 września 2022 0 przez Kamil Drzeniek

Rozgrywki ligowe nabierają niesamowitego rozpędu. Dopiero co inaugurowaliśmy bieżący sezon, a już w sobotę czeka nas kolejka numer osiem w rozgrywkach IV Ligi. Na własnym stadionie podejmować będziemy MKS Myszków, który po siedmiu rozegranych kolejkach zajmuje dziewiąte pozycję w tabeli. Obie ekipy do spotkania przystępować będą po dwóch porażkach z rzędu, dlatego możemy spodziewać się zaciekłej walki o ligowe punkty.

Nasz sobotni rywal w bieżącym sezonie gra w przysłowiową „kratkę”. Podopieczni Roberta Majchrzaka na inaugurację ligi zremisowali na wyjeździe z Dramą Zbrosławice 1:1. W drugiej kolejce urwali punkty trzeciej drużynie aktualnej tabeli czyli rezerwom Zagłębia Sosnowiec, remisując 2:2. Kolejne spotkania to prawdziwa sinusoida – wyjazdowa porażka z Szombierkami 2:3, z kolejnej delegacji przywiezione trzy punkty po wygranej ze Szczakowianką Jaworzno, domowa, trzybramkowa wygrana z Unią Kosztowy, a w ostatnich dwóch meczach myszkowianie ponieśli dwie porażki – najpierw na wyjeździe ulegli Rozwojowi Katowice 0:1, a w ubiegłym tygodniu lepsza okazała się Unia Dąbrowa Górnicza, która w Myszkowie wygrała 3:1. Najlepszymi strzelcami zespołu są Dominik Marek i Wiktor Podolski, którzy zgromadzili na swoim koncie po trzy bramki.

Podlesianka do spotkania z MKS-em Myszków przystąpi w niemal najsilniejszym składzie. To zupełnie odmienna sytuacja aniżeli ta z przed tygodnia, kiedy to w spotkaniu z Szombierkami nie mogli wystąpić Marcin Rosiński, Bartosz Nowotnik, Maciej Niesyto, Krzysztof Renner, Dawid Pasieka czy Adam Zając. Cała szóstka jest już do dyspozycji trenera i ma szansę znaleźć się w meczowej osiemnastce, ale o ostatecznym jej kształcie trener Dawid Brehmer zadecyduje po ostatnim przedmeczowym treningu. W sobotnim pojedynku nie wystąpi na pewno Marcel Owsiński, który jak informowaliśmy wcześniej, zerwał więzadła krzyżowe i jego występ do końca rundy jesiennej jest niestety wykluczony.

OBIE EKIPY PO 7. KOLEJCE

KLASYFIKACJA STRZELCÓW

Podlesianka (21): 8 – Jacek Jarnot, Patryk Mendela, 2 – Daniel Paszek, 1 – Oliwier Gasz, Przemysław Zemła, Mateusz Wacławski

MKS Myszków (12): 3 – Dominik Marek, Wiktor Podolski, 2 – Krzysztof Małolepszy, Paweł Marchewka, 1 – Kamil Skrzypiński, Mateusz Zachara

PODLESIANKA KATOWICE – MKS MYSZKÓW
8. KOLEJKA IV LIGA GRUPA I
Sobota, 24.09.2022r. 16:00
ul. Sołtysia 25, Katowice

TRANSMISJA WIDEO YOUTUBE