UNIA KOSZTOWY – LGKS PODLESIANKA 1:3

UNIA KOSZTOWY – LGKS PODLESIANKA 1:3

2 października 2022 0 przez Kamil Drzeniek

Podlesianka Katowice wywozi cenne trzy punkty ze stadionu Unii Kosztowy, wygrywając na jej terenie 3:1. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Mateusz Wacławski i Daniel Paszek, a jedno trafienie padło po golu samobójczym autorstwa Wojciecha Kocurka, choć uczciwie przyznać trzeba, że bramka ta to ogromna zasługa Daniela Paszka, który wykonał ogromną pracę przy tym trafieniu.

No i to właśnie w jedenastej minucie meczu otworzyliśmy wynik tego meczu po wspomnianej już Akcji popularnego „Pacha”. Nasz zawodnik lewą stroną boiska wpadł w pole karne Unii, posłał piłkę w kierunku bramki gospodarzy a próbujący rozpaczliwie interweniować Wojciech Kocurek wpakował ją do swojej bramki. Gospodarze odpowiedzieli w 30 minucie meczu, a do siatki trafił Jakub Hat, posyłając piłkę między nogami Artura Tomanka. Radość gospodarzy nie trwała jednak zbyt długo, bo pięć minut później na drugie prowadzenie w tym meczu wyprowadził nas Mateusz Wacławski, uderzając piłkę głową po dośrodkowaniu Bartosza Nowotnika.

W drugiej połowie początek należał do gospodarzy, którzy skuteczni przejęli inicjatywę, ale nie potrafili zagrozić bramce Artura Tomanka. Ta sztuka udała się za to Danielowi Paszkowi, który w 69. minucie przejął bezpańską piłkę, zszedł do środka i ładnym, mocnym strzałem z za pola karnego pokonał Mateusza Opielę. Ostatecznie wygrywamy po bardzo ciężkim spotkaniu na jeszcze cięższej murawie i przełamujemy klątwę obiektu w Kosztowach, wygrywając sobotnie spotkanie.

UNIA KOSZTOWY – PODLESIANKA KATOWICE 1:3 (1:2)
0:1
– WOJCIECH KOCUREK 11′ (SAM.) ASYSTA: DANIEL PASZEK
1:1 – JAKUB HAT 30′
1:2 – MATEUSZ WACŁAWSKI 35′ ASYSTA: BARTOSZ NOWOTNIK
1:3 – DANIEL PASZEK 69′

UNIA KOSZTOWY: Mateusz Opiela – Michał Kamiński (80. Arkadiusz Wolak), Łukasz Matera, Jakub Adamek, Paweł Szołtys, Daniel Kowalski (70. Jakub Borowski), Jakub Hat, Michał Szal, Alessandro Ferreri (80. Adam Pogorel), Sebastian Siwek (70. Maciej Wolny), Wojciech Kocurek. TRENER: Łukasz Nowak.

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Maciej Stachoń (51. Jakub Kawała), Mateusz Wacławski, Bartosz Nowotnik (82. Grzegorz Niemczyk), Daniel Paszek, Patryk Mendela, Przemysław Żemła, Krzysztof Renner, Bartosz Witas (77. Szymon Sobierajewicz), Jacek Jarnot, Maciej Niesyto (70. Paweł Lisiński). TRENER: Dawid Brehmer.