ZAPOWIEDŹ: UNIA DĄBROWA G. – PODLESIANKA

ZAPOWIEDŹ: UNIA DĄBROWA G. – PODLESIANKA

14 października 2022 0 przez Kamil Drzeniek

W sobotnie popołudnie zawodnicy Podlesianki Katowice rozegrają jedenastą kolejkę ligowych zmagań. Podopieczni Dawida Brehmera na wyjeździe zmierzą się z Unią Dąbrowa Górnicza, która zajmuje czwarte miejsce w ligowej tabeli, ale ostatnio poniosła dwie porażki z rzędu. Do spotkania z naszym zespołem przystąpi zatem mocno podrażniona. Zapowiada się fenomenalne widowisko!

Unia znakomicie rozpoczęła ten sezon. Co prawda w pierwszej kolejce podopieczni Dariusza Klaczy ulegli aktualnemu liderowi Piastowi II Gliwice, ale później zaliczyła serię siedmiu meczów bez porażki, wygrywając aż sześć z nich. W ostatnich dwóch kolejkach Unia przegrała jednak dwa spotkania, ulegając Rozwojowi Katowice i Szczakowiance Jaworzno. Najlepszym strzelcem zespołu jest Sebastian Stefański, który zapisał do tej pory na swoim koncie cztery trafienia.

Podlesianka do spotkania z Unią przystąpi mocno zmotywowana, bo w przypadku wygranej i straty punktów przez rezerwy Piasta Gliwice (wyjazdowe spotkanie z Zagłębiem II Sosnowiec) może wskoczyć na fotel lidera. Na Podlesiu do spotkania z Unią podchodzą jednak bardzo ostrożnie. – To będzie bardzo ciekawe spotkanie. Unia to bardzo dobra drużyna, poukładana, mająca nieszablonowych zawodników, drużyna która pokazała na początku rundy swoje możliwości, teraz mieli ciężkie mecze tak jak i my. My lubimy mecze z mocnymi rywalami. Sądzę jednak, że w tym pojedynku o wyniku spotkania mogą zadecydować detale lub pojedyncze akcje czy decyzje. Każda z drużyn potrafi skrupulatnie wykorzystać błędy rywala. – mówi Przemysław Żemła, obrońca Podlesianki.

Początek sobotniego spotkania zaplanowano na godzinę 15:00, a dla wszystkich, którzy nie będą tego dnia mogli pojawić się na stadionie, przygotowaliśmy bezpłatną transmisję na żywo.

KLASYFIKACJA STRZELCÓW:

Unia Dabrowa Górnicza (19): 4 – Sebastian Stefański, 3 – Igor Krzykowski, Patryk Kiwior, 2 – Antoni Turczyński, Krzysztof Bąk. 1 – Konrad Machalski, Marcin Mączka, Radosław Syguła, Józef Misztal, Rafał Jędrzejczyk

Podlesianka (32): 13 – Jacek Jarnot, 10 – Patryk Mendela, 4 – Daniel Paszek, 2 – Mateusz Wacławski, 1 – Oliwier Gasz, Przemysław Zemła, samobójcza

UNIA DĄBROWA GÓRNICZA – PODLESIANKA KATOWICE
11 KOLEJKA IV LIGA GRUPA I
Sobota, 15.10.2022r. 15:00
ul. Sportowa 1, 42-530 Dąbrowa Górnicza – Strzemieszyce