ZAPOWIEDŹ: PODLESIANKA – WARTA ZAWIERCIE

ZAPOWIEDŹ: PODLESIANKA – WARTA ZAWIERCIE

28 października 2022 0 przez Kamil Drzeniek

W najbliższą sobotę naszą drużynę czeka spotkanie numer trzynaście w bieżącym sezonie I Grupy IV Ligi. Podopieczni Dawida Brehmera u siebie zagrają z ostatnią w tabeli Wartą Zawiercie. Faworytem tego spotkania będzie niewątpliwie Podlesianka, ale Warta na pewno nie przyjedzie na Sołtysią z nastawieniem najniższego wymiaru kary – wręcz przeciwnie, goście muszą punktować, jeśli chcą odbić się od dna tabeli.

Nasza drużyna do meczu przystąpi po dotkliwej porażce w Jaworznie z tamtejszą Szczakowianką. Chęć rehabilitacji w drużynie jest jednak ogromna i w grę wchodzą tylko trzy punkty. Każdy inny rezultat będzie dla wszystkich sporym rozczarowaniem.

Warta do spotkania przystąpi z zaledwie pięcioma punktami, które udało im się zdobyć w dwunastu spotkaniach. Co ciekawe pierwsze dwa punkty Warta zdobyła w dwóch pierwszych spotkaniach tego sezonu, remisując na wyjeździe najpierw z Victorią Częstochowa, by później podzielić się punktami u siebie z Przemszą Siewierz. Warta jedyne zwycięstwo w tym sezonie zanotowała w 7. Kolejce, pokonując na wyjeździe Zagłębie II Sosnowiec 5:3. Zespół z Zawiercia w bieżącym sezonie stracił najwięcej bramek ze wszystkich drużyn w obu grupach IV Ligi, bo aż 43 razy musieli wyciągać piłkę z siatki. Daje to ponad 3,5 bramki straconej na jedno spotkanie. Najlepszym strzelcem drużyny jest Adrian Długosz, który trzykrotnie wpisał się na listę strzelców w tym sezonie.

Podlesianka (34): 14 – Jacek Jarnot, 10 – Patryk Mendela, 4 – Daniel Paszek, 2 – Mateusz Wacławski,  1 – Oliwier Gasz, Przemysław Żemła, Maciej Niesyto, samobójcza

Warta Zawiercie (17): 3 – Adrian Długosz, 2 – Oskar Skrzyniarz, Cezary Sudoł, Mateusz Maziarz, Mateusz Kurasiński,  1 – Abdeerrazzao El Kessouati, Jakub Janik, Mikołaj Bartosiak, Paweł Gajecki, Bartosz Matuła

PODLESIANKA KATOWICE – WARTA ZAWIERCIE
13. Kolejka IV Liga Grupa I Sezon 2022/2023
29.10.2022r. 14:00 | Katowice | Sołtysia 25