MECZ Z PRZEMSZĄ SIEWIERZ ODWOŁANY

MECZ Z PRZEMSZĄ SIEWIERZ ODWOŁANY

11 marca 2023 0 przez Kamil Drzeniek

Niestety, ze względu na trudne warunki atmosferyczne które towarzyszą nam od samego rana, dzisiejszy mecz z Przemszą Siewierz został odwołany.

Zarówno nasz Klub jak i pracownicy Ośrodka Sportowego „Podlesianka” dopełnili wszelkich możliwych starań by mecz się odbył. Boisko przygotowane było perfekcyjnie jak na tę porę roku, jednakże około godziny 9:30 kiedy dokonaliśmy wstępnych oględzin, stwierdziliśmy, że poziom grząskości boiska grozi znaczącym zniszczeniem murawy, której regeneracja mogła by całkowicie sparaliżować plany treningowe oraz kolejne mecze ligowe naszego zespołu na długi czas. Dodatkowo w przeciągu kolejnych 30 minut, spadek temperatury do 0 stopni i narastające opady spowodowały znaczne nagromadzenie śniegu, zamieniającego się w śnieżną breję, co całkowite uniemożliwiło by płynną grę, gdyż śnieg lepił się do piłki i butów piłkarskich. Prognozy jasno wskazywało, iż do godziny 15:00 nie można było oczekiwać poprawy pogody, a wręcz jej pogorszenie.

Reasumując – w przypadku gry, zagrożone było nie tylko zdrowie i bezpieczeństwo graczy, ale również doszło by do znacznej dewastacji murawy, a każdy kto bywa na naszym stadionie, wie, że należy ona do najlepszych w swojej klasie rozgrywkowej. Wzięliśmy również pod uwagę komfort kibiców i fakt, że dzisiejsze warunki całkowicie zniechęcały do wizyty na stadionie.

Dziękujemy serdecznie LKS Przemsza Siewierz za pełne zrozumienie tej sytuacji, mimo iż również oni byli mocno zdeterminowani do gry w dniu dzisiejszym.