ZAPOWIEDŹ: WIELKA SOBOTA NA PODLESIU

ZAPOWIEDŹ: WIELKA SOBOTA NA PODLESIU

7 kwietnia 2023 0 przez Kamil Drzeniek

W Wielką Sobotę na Podlesiu nie zabraknie świątecznych akcentów i nie mamy tu na myśli Świąt Wielkanonych, choć i one są oczywiście bardzo ważne. Świętem możemy określać każdy piłkarski weekend z udziałem Podlesianki, dlatego jutro będziemy celebrować ten dzień ze zdwojoną siłą, gdy do Katowic przyjedzie Drama Zbrosławice. Wszystko w ramach 20. Kolejki I Grupy IV ligi. Początek meczu zaplanowano na godzinę 13:00.  

Nasi jutrzejsi goście w rundę wiosenną weszli ze zmiennym szczęściem, bo w  czterech rozegranych spotkaniach zdążyli już wygrać, przegrać, i zremisować. Na inauguracje wiosny ulegli na wyjeździe MKS-owi Myszków 3:6, tydzień później pokonali u siebie Unię Kosztowy 3:1, a w ostatnich dwóch tygodniach dwukrotnie dzielili się punktami – najpierw u siebie z Rozwojem Katowice, a tydzień później na wyjeździe z Unią Dąbrowa Górnicza. Oba te mecze zakończyły się rezultatem 2:2.  Najlepszym strzelcem Dramy jest Jakub Siwek, który zgromadził na swoim koncie do tej pory osiem trafień. Tuż za jego plecami znajduje się Kevin Jonik, który ma jednego gola mniej.

Nasza drużyna do sobotniego meczu przystąpi bez kontuzjowanych Marcela Owsińskiego i Daniela Wilczkiewicza. Zabraknie również Przemysława Żemły, który jeszcze przez jedno spotkanie musi pauzować za czerwoną kartkę otrzymaną w meczu z Ruchem Radzionków. Do drużyny wraca za to Maciej Stachoń, którego absencja trwała tylko jedno spotkanie. Do ciekawej sytuacji dojdzie również na naszej ławce trenerskiej, bo drużynę pod nieobecność Dawida Brehmera (czerwona kartka w meczu z Ruchem Radzionków) zastąpi.. Marcin Krzyżowski – czyli trener bramkarzy Podlesianki! W sobotę zabraknie również Bartosza Gruszczyńskiego, który prowadził Podlesianką w meczu z Unią Rędziny. Popularny „Gromu” z powodów osobistych już wcześniej deklarował absencję w Wielką Sobotę.

PODLESIANKA KATOWICE – DRAMA ZBROSŁAWICE
20 Kolejka I Grupa IV Liga
ul. Sołtysia 25, Katowice
Sobota, 08.04.2023r. 13:00

W rundzie jesiennej Podlesianka wygrała z Dramą na wyjeździe 3:0