ZAPOWIEDŹ: ZAGŁĘBIE II – PODLESIANKA

ZAPOWIEDŹ: ZAGŁĘBIE II – PODLESIANKA

15 kwietnia 2023 0 przez Kamil Drzeniek

Wyjątkowo w niedzielny poranek a nie sobotnie popołudnie rozegramy kolejne spotkanie ligowe. W ramach 21. Kolejki ligowych zmagań czeka nas jednak bardzo trudne zadanie – gramy z Zagłębiem II Sosnowiec, które znajduje się na szóstej lokacie w tabeli, a na własnym stadionie punktuje bardzo regularnie. Warto nadmienić, że jedyną porażkę w roli gospodarza sosnowiczanie ponieśli z.. ostatnią w tabeli Wartą Zawiercie, która wygrała 5:3. Miało to miejsce w siódmej kolejce ligowych zmagań, dlatego też nie ma co do tego spotkania szczególnie wracać. Trzeba zagrać swoje, a co nam to da – przekonamy się około godziny 13:00.

Nasi jutrzejsi rywale w roli gospodarza rozegrali do tej pory dziesięć spotkań. Sześć z nich wygrali, trzy zremisowali i ponieśli tylko jedną porażkę – ze wspomnianą już Wartą Zawiercie. Na wyjazdach Zagłebie spisuje się gorzej, choć jedno ze zwycięstw odnieśli przy.. Sołtysiej, wygrywając z Podlesianką 2:1. Własne boisko, a w tym wypadku Stadion Ludowy na którym druga drużyna Zagłębia występuje od niedawna, na pewno będzie dużym atutem gospodarzy. Jesteśmy jednak przekonani, że i naszej drużynie tak świetnie przygotowane boisko pozwoli zaprezentować pełnię swoich umiejętności. Najlepszym strzelcem w ekipie Zagłębia jest Mateusz Popczyk, który zgromadził na swoim koncie do tej pory osiem bramek. Jutro jednak nie zagra, bo od początku rundy wiosennej reprezentuje barwy III-ligowej Odry Wodzisław Śląski.

W naszej drużynie na pewno zabraknie Mateusza Wacławskiego, który pauzuje za żółte kartki. Nie będzie też Dawida Pasieki, który cały czas narzeka na ból pleców i jest niedostępny na niedzielne spotkanie.

Sytuacja w ligowej tabeli po dzisiejszej, rozegranej kolejce zrobiła się bardzo ciasna – nasz zespół ma rozegrane dwa spotkania mniej od liderującego Piasta II Gliwice i traci do „Piastunek” pięć punktów. Pozostałe zespoły z ligowej czołówki – Rozwój Katowice, Szczakowianka Jaworzno, Szczakowianka Jaworzno i Drama Zbrosławice również wygrały swoje mecze, dlatego nasz mecz zapowiada się jeszcze ciekawiej. Rzadko w tym sezonie musieliśmy gonić, dlatego jesteśmy ciekawi jak w tej roli spiszą się nasi zawodnicy.

Przypominamy, że dla kibiców którzy nie wybierają się na spotkanie do Sosnowca, przygotowaliśmy bezpłatną transmisję na żywo, która odbędzie się pod TYM LINKIEM.

ZAGŁĘBIE II SOSNOWIEC – PODLESIANKA KATOWICE
21. KOLEJKA I GRUPA IV LIGI
Niedziela, 16.04.2023r. 11:00
ul. Kresowa 1, 41-215 Sosnowiec