WARTA ZAWIERCIE – PODLESIANKA 0:2

28 maja 2023 0 przez Kamil Drzeniek

W sobotni poranek nasza drużyna rozegrała wyjazdowe spotkanie z ostatnią w tabeli Wartą Zawiercie. Podopieczni Dawida Brehmera przez całe spotkanie kontrolowali przebieg wydarzeń i z dużym spokojem wywieźli z Zawiercia trzy punkty, pokonując swoich rywali 2:0. Bramki w tym meczu strzelali Patryk Mendela i Maciej Niesyto.

Spotkanie z Wartą toczone było w dużym słońcu, na trudnej, twardej murawie co na pewno utrudniało ładną i widowiskową grę. Nasza drużyna od początku meczu przejęła inicjatywę, ale klarowne sytuacje podbramkowe moglibyśmy policzyć na palcach jednej ręki. Wynik spotkania udało się otworzyć w 21 minucie meczu. Na bramkę rywali ruszył Daniel Paszek, oddał strzał z okolic szesnastego metra który do boku sparował bramkarz Bartłomiej Będkowski. Do piłki dopadł jednak Patryk Mendela i pewnym strzałem w długi róg wyprowadził Podlesiankę na prowadzenie. W drugiej połowie dołożyliśmy trafienie numer dwa – w zamieszaniu w polu karnym najsprytniejszy okazał się Maciej Niesyto, który po rękach Będkowskiego skierował piłkę do bramki. Do końca meczu mieliśmy jeszcze kilka sytuacji do podwyższenia wyniku, ale mecz ostatecznie zakończył się dwubramkową wygraną Podlesianki, która dała nam trzecią lokatę w tabeli I Grupy IV Ligi.

WARTA ZAWIERCIE – PODLESIANKA KATOWICE 0:2 (0:1)
0:1 – Patryk Mendela 21′ (ASYSTA: DANIEL PASZEK)
0:2 – Maciej Niesyto 48′

WARTA ZAWIERCIE: Bartłomiej Będkowski – Piotr Trepka, Paweł Gajecki (77. Jakub Janik), Konrad Nawrotek, Krystian Furgacz (69. Gabriel Strąk), Sebastian Kwaśniak (52. Sebastian Brzostkiewicz), Adrian Długosz (60. Mikołaj Kubasik), Harlent Duvan, Nikodem Janeczek (46. Jakub Macedoński), Mariusz Kurasiński (46. Kacper Mikrut), Franciszek Gajda. TRENER: Bartosz Zachara.

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Maciej Stachoń (70. Grzegorz Niemczyk), Mateusz Wacławski, Daniel Paszek, Patryk Mendela (67. Artur Taradaj), Przemysław Żemła (70. Jakub Kawała), Krzysztof Renner (46. Szymon Sobierajewicz), Jacek Jarnot, Oliwier Gasz (46. Dawid Pasieka), Maciej Niesyto (60. Adam Zając), Paweł Lisiński (46. Bartosz Witas). TRENER: Dawid Brehmer.

Żółte kartki: Furgacz, Gajecki, Harlent – Jarnot, Niemczyk, Witas.
Sędziował: Tomasz Barański (Główny), Szymon Wroński, Krzysztof Glin (Asystenci)