PODLESIANKA – ZAGŁĘBIE II SOSNOWIEC 1:1

12 maja 2024 Wyłączono przez Kamil Drzeniek

W spotkaniu 26. Kolejki I Grupy IV Ligi Podlesianka Katowice podejmowała przy Sołtysiej Zagłębie II Sosnowiec. Mecz zakończył się rezultatem 1:1 z którego – nie będziemy ukrywać – jesteśmy zadowoleni, bo za nami niezwykle ciężka przeprawa i pokaz charakteru w końcówce meczu.

W pierwszej połowie lepsze sytuacje stworzyli sobie przyjezdni, ale zarówno Gabriel Kirejczyk jak i Dean Guezen nie znaleźli sposobu na dobrze dysponowanego Artura Tomanka. Nasza drużyna w pierwszej połowie nie stworzyła sobie klarownej sytuacji do zdobycia gola, dlatego kibice liczyli na efektowniejszą grę w drugiej połowie. A w niej na prowadzenie wyszli goście, którzy znaleźli sposób na Artura Tomanka. Ładnym strzałem z dystansu popisał się Michał Barć, a jego uderzenie trafiło jeszcze w słupek i zatrzepotała w siatce naszej drużyny. Nie ma co ukrywać, Zagłębie w tym meczu sprawiało lepsze wrażenie, ale za wrażenia artystyczne punktów się nie przyznaje. Nasza drużyna w końcówce meczu podjęła większe ryzyko, czego efektem była bramka Jacka Jarnota z 86 minuty spotkania. Bartosz Nowotnik rozrzucił piłkę na prawą stronę do Przemysława Żemły, a ten posłał piłkę w pole karne wprost na głowę Jacka Jarnota, który po raz dziewiętnasty w tym sezonie wpisał się na listę strzelców i zapewnił naszej drużynie bardzo cenny, jeden punkt.

Szerzej o meczu tradycyjnie w pomeczowym materiale filmowym, a my z tego miejsca chcemy podziękować wam za fantastyczny doping przez pełne 90 minut, który nie ustawał nawet na minutę również przy niekorzystnym wyniku. To dla nas dowód na to, że jesteście z drużyną na dobre i na złe i jesteśmy zaszczyceni, że możemy dla was walczyć o ligowe punkty. Do zobaczenia w Radzionkowie!

PODLESIANKA KATOWICE – ZAGŁĘBIE II SOSNOWIEC 1:1 (0:0)
0:1 – Michał Barć 61′
1:1 – Jacek Jarnot 86′ (ASYSTA: Przemysław Żemła)

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Mateusz Wacławski, Bartosz Nowotnik, Łukasz Grzeszczyk, Daniel Paszek (72. Marius Curos), Sebastian Kopeć, Łukasz Winiarczyk, Marcin Rosiński, Przemysław Żemła, Jacek Jarnot, Maciej Niesyto (88. Jakub Cebulak). TRENER: Dawid Brehmer.

ZAGŁĘBIE II SOSNOWIEC: Mateusz Kabała – Kacper Smoleń, Emil Kłosek, Łukasz Uchnast, Michał Barć, Dean Guezen (88. Igor Dziedzic), Dawid Ryndak, Gabriel Kirejczyk (75. Bartosz Paszczela), Nikodem Zielonka (83. Szymon Celej), Maciej Małkowski, Kamil Szlachta. Trener: Grzegorz Bąk.

Żółte kartki: Grzeszczyk, Paszek, Brehmer, Krzyżowski – Dean Guzen.
Sędziowali: Piotr Szypuła (Sędzia główny), Mateusz Szczepańczyk, Sebastian Szczotka (Asystenci)