PODLESIANKA KATOWICE – ORZEŁ MIEDARY 2:0

26 maja 2024 Wyłączono przez Kamil Drzeniek

W 28. Kolejce I Grupy IV ligi Podlesianka Katowice podejmowała u siebie Orzeł Miedary. Nasza drużyna po bardzo dobrej pierwszej połowie i nieco słabszej drugiej odsłonie pokonała swoich rywali 2:0, a bramki w tym meczu strzelali Mateusz Wacławski i Jacek Jarnot.

Do meczu z Orłem Podlesianka przystąpiła bardzo mocno zmotywowana i od początkowych sekund spotkania ruszyła na swoich rywali. Długo biła jednak głową w przysłowiowy mur, ale w 24 minucie w końcu dopięliśmy swego. Z prawej strony boiska piłkę z rzutu wolnego w pole karne posłał Łukasz Grzeszczyk, a tam idealnie odnalazł się Mateusz Wacławski, który kompletnie nieobstawiony strzałem głową skierował futbolówkę do siatki. Gdy wydawało się, że na przerwę zejdziemy z jednobramkowym prowadzeniem, to fantastyczną indywidualną akcją w polu karnym popisał się Łukasz Grzeszczyk, który w efektowny sposób oszukał swojego rywala tuż przy linii końcowej i dodatkowo był faulowany, a dobrze prowadzący te zawody Daniel Kruczyński wskazał na rzut karny. Do jedenastki podszedł najlepszy strzelec Podlesianki czyli Jacek Jarnot i pewnym strzałem podwyższył prowadzenie naszej drużyny.

W drugiej połowie gra nie wyglądała już tak efektownie. Nie stworzyliśmy sobie zbyt wielu sytuacji, ale również i Orzeł, choć kilkukrotnie przedostał się w okolice pola karnego Artura Tomanka, nie zagroził nam zbyt poważnie. Ostatecznie w ligowej tabeli dopisujemy bardzo cenne trzy punkty i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu zasadniczego mamy pięć punktów przewagi nad Dramą Zbrosławice i sześć nad trzecią w tabeli Spartą Katowice. Za tydzień rozegramy bardzo ważne spotkanie z Unią Rędziny, ale o tym meczu opowiemy nieco więcej w zbliżającym się tygodniu.

Na koniec dziękujemy wam za bardzo liczne przybycie i niesamowity doping, który z poziomu murawy był znakomicie słyszalny i cały czas motywował naszą drużynę. Jesteście najlepszymi kibicami, jakich mogliśmy mieć!

PODLESIANKA KATOWICE – ORZEŁ MIEDARY 2:0 (2:0)
1:0 – Mateusz Wacławski 24′ (ASYSTA: Łukasz Grzeszczyk)
2:0 – Jacek Jarnot 45′ (k) (ASYSTA: Łukasz Grzeszczyk)

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Maciej Stachoń (65. Marius Curos), Mateusz Wacławski (88. Jakub Roj), Bartosz Nowotnik (80. Krzysztof Renner), Łukasz Grzeszczyk, Daniel Paszek (85. Jakub Cebulak), Sebastian Kopeć, Łukasz Winiarczyk, Marcin Rosiński, Przemysław Żemła, Jacek Jarnot. TRENER: Dawid Brehmer.

ORZEŁ MIEDARY: Dominik Brzozowski – Karol Kajda, Ksawery Mazurkiewicz, Marcel Pleban (84. Marcin Czudaj), Marcel Gieroń, Piotr Kocot, Oskar Musik, Mateusz Urbański, Wojciech Kotalczyk (82. Mateusz Bednorz), Mariusz Korzeniowski, Remigiusz Curyło (77. Dominik Dziemba).

Żółte kartki: Marcel Gieroń, Piotr Kocot.
Sędziowali: Daniel Kruczyński (Sędzia Główny), Dawid Rakus, Szymon Mrowiec (Asystenci)