UNIA RĘDZINY – PODLESIANKA KATOWICE 0:1

1 czerwca 2024 Wyłączono przez Kamil Drzeniek

W sobotnim spotkaniu 29. Kolejki I Grupy IV Ligi Podlesianka Katowice rywalizowała na wyjeździe z Unią Rędziny. Nasza drużyna zwyciężyła w tym meczu 1:0 po bramce Łukasza Winiarczyka, która zapewniła Podlesiance Mistrzostwo I Grupy IV Ligi!

Do spotkania z Unią przystępowaliśmy z wiedzą, że pomimo niskiej pozycji w tabeli naszych rywali, nie będzie to łatwe spotkanie i to się potwierdziło na boisku. Unia w początkowej fazie meczu stworzyła sobie kilka dobrych okazji, ale dobrze w bramce spisywał się Artur Tomanek. Pod drugą bramką również wiele się działo i z upływem minut to Podlesianka przejęła inicjatywę, czego efektem była zdobyta bramka przez Łukasza Winiarczyka w 38 minucie meczu.

W drugiej połowie Podlesianka miała jeszcze kilka okazji do podwyższenia wyniku, który z całą pewnością uspokoiłby to – zwłaszcza w końcówce – nerwowe spotkanie. Więcej bramek w tym meczu jednak nie padło i to Podlesianka zapewniła sobie Mistrzostwo I Grupy IV ligi, które jest przepustką do gry w barażach o III Ligę. Tam czeka już zwycięzca Grupy II – Podbeskidzie II Bielsko-Biała i już dzisiaj wiemy, że nie będzie to łatwa przeprawa, ale wiemy na co nas stać nasz zespół i na pewno przystępujemy do tego dwumeczu z ogromnymi nadziejami!

Dziękujemy naszym kibicom którzy bardzo licznie zjawili się na stadionie w Łobodnie i przez cały mecz wspierali nasz zespół. Wasz doping po raz kolejny w tym sezonie był nieoceniony i możemy śmiało napisać – Pierwszą Grupę IV Ligi wygraliśmy RAZEM! A już teraz przed NAMI baraże, dlatego choć wiemy, że nas nie zawiedziecie – prosimy o wsparcie! Razem zagrajmy o wspólne marzenia!

UNIA RĘDZINY – PODLESIANKA KATOWICE 0:1 (0:1)
0:1 – Łukasz Winiarczyk 38′ (ASYSTA: Jacek Jarnot)

UNIA RĘDZINY: Artur Kowalczyk – Marcel Przygrodzki, Dawid Błasik, Tymoteusz Trzepizur, Marcel Nurek, Adrian Żabik, Jakub Rumin, Sebastian Dobosz, Mariusz Przybylski (68. Mikołaj Kempa), Kacper Kotala, Piotr Andrzejewski. TRENER: Krystian Kotarski.

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Maciej Stachoń, Mateusz Wacławski, Bartosz Nowotnik (81. Marius Curos), Łukasz Grzeszczyk, Daniel Paszek (70. Maciej Niesyto), Łukasz Winiarczyk, Krzysztof Renner, Marcin Rosiński, Przemysław Żemła, Jacek Jarnot (90. Jakub Cebulak). TRENER: Dawid Brehmer.

Żółte kartki: Przybylski, Nurek, Andrzejewski – Rosiński, Wacławski, Winiarczyk
Sędziowali: Dominik Panek (Sędzia Główny), Gerhard Sklorz, Tomasz Barański (Asystenci)