PODLESIANKA KATOWICE – SPARTA KATOWICE 2:2

PODLESIANKA KATOWICE – SPARTA KATOWICE 2:2

9 czerwca 2024 Wyłączono przez Kamil Drzeniek

W ostatnim spotkaniu ligowym bieżącego sezonu, Podlesianka Katowice zremisowała u siebie ze Spartą Katowice 2:2. Bramki dla naszej drużyny strzelali Artur Taradaj i Maciej Niesyto, a dla drużyny gości swoje trafienia zaliczyli Mateusz Mazurek i Grzegorz Goncerz.

W spotkaniu ze Spartą trener Dawid Brehmer zdecydował się dać szansę zawodnikom, którzy w minionym już sezonie na boisku zaliczyli nieco mniej minut. Z „żelaznej” jedenastki, którą zdążyliśmy poznać w sezonie 2023/2024, w wyjściowym składzie pojawili się tylko Mateusz Wacławski i Jacek Jarnot. Co w pełni zrozumiałe, kibice Podlesianki mieli podstawy ku temu aby zastanawiać się, czy wybrany skład na mecz z trzecią drużyną naszej ligi będzie w stanie sprostać wymaganiom swoich rywali. Napiszemy krótko – Sprostali. Ba! Nasza drużyna rozegrała świetne zawody, rywalizując jak równy z równym ze Spartą Katowice, która przy Sołtysiej wystąpiła w swoim najsilniejszym zestawieniu. Każdy z naszych zawodników stanął na wysokości zadania i udowodnił, że zasługuje na reprezentowanie barw Podlesianki i jest bardzo ważnym ogniwem naszej licznej i wyrównanej kadry. Dobra gra Podlesianki zamierzony efekt przyniosła już po kwadransie gry. Lewą stroną boiska ruszył Marius Curos, uderzył na bramkę Bartosza Kucharskiego który zdołał odbić piłkę przed siebie, ale doskoczył do niej Artur Taradaj i mocnym strzałem wpakował piłkę do siatki. W pierwszej połowie warty odnotowania był jeszcze strzał Jacka Jarnota z okolic trzydziestego metra. Potężna bomba naszego zawodnika powędrowała jednak minimalnie obok okienka bramki, a szkoda bo mielibyśmy murowanego kandydata do bramki sezonu w Podlesiance.

W drugiej połowie zabójcze dwie minuty wyprowadziła Sparta, która odpowiednio w 55 minucie za sprawą Mateusza Mazurka wyrównała stan meczu, a minutę później po trafieniu Grzegorza Goncerza wyszła na prowadzenie. Nasza ambitna drużyna walczyła jednak do końca i w 77 minucie doprowadzamy do wyrównania. Piłkę rzutem z autu w pole karne posłał Przemysław Żemła, a tam najwyżej wyskoczył Sebastian Kopeć, który przedłużył zagranie do Macieja Niesyto. Nasz zawodnik przyjął piłkę i z bliskiej odległości, mocnym strzałem pokonał Bartosza Kucharskiego. Obie drużyny szukały w tym meczu zwycięskiej bramki i kilkukrotnie groźnie było pod twierdzą Marcela Owsińskiego, ale najlepszą okazję do przechylenia szali na swoją korzyść stworzyła sobie Podlesianka. Konkretnie Jakub Cebulak, który imponował swoją szybkością i właśnie po jednej takiej akcji urwał się obrońcy gości i ruszył na bramkę Sparty. Nasz zawodnik z narożnika pola karnego uderzył na bramkę Kucharskiego, ale piłka minimalnie minęła słupek gości. Na trybunach jęk zawodu, bo była to znakomita okazja aby wyjść w tym pojedynku na prowadzenie. W 90 minucie meczu swój debiut w barwach Podlesianki zaliczył 16-letni Wiktor Hadamik, który na placu gry zastąpił Jakuba Cebulaka. Nasz młody zawodnik powinien być inspiracją i motywacją dla zawodników naszej Akademii. To idealny przykład na to, że warto trenować w naszym Klubie, bo kto wie – może Wiktor swoim występem przetarł szlaki kolejnym zawodnikom? Na to liczymy!

Podsumowując sobotnie spotkanie – mecz który dla naszej drużyny był przetarciem przed pojedynkami barażowymi z Podbeskidziem II Bielsko-Biała, ostatecznie zakończył się podziałem punktów.

O czym trzeba jeszcze wspomnieć? O WAS DRODZY KIBICE! To co wczoraj zrobiliście na trybunach – czapki z głów! Fantastyczny doping przez pełne 90 minut, wsparcie dla naszej drużyny w każdym momencie sobotniego spotkania. Jesteśmy dumni, że was mamy! Wczorajsza frekwencja to idealny dowód na to, że w Podlesiu głód piłki jest ogromny. Do zobaczenia w barażach, bądźcie z nami!

PODLESIANKA KATOWICE – SPARTA KATOWICE 2:2 (1:0)
1:0 – Artur Taradaj 16′ (ASYSTA: Marius Curos)
1:1 – Mateusz Mazurek 55′
1:2 – Grzegorz Goncerz 56′
2:2 – Maciej Niesyto 77′ (ASYSTA: Sebastian Kopeć)

PODLESIANKA KATOWICE: Marcel Owsiński – Mateusz Wacławski (46. Maciej Niesyto), Jakub Roj, Jakub Cebulak (90. Wiktor Hadamik), Krzysztof Renner (65. Sebastian Kopeć), Marius Curos (46. Daniel Paszek), Jacek Jarnot (46. Łukasz Grzeszczyk), Oliwier Gasz (73. Przemysław Żemła), Artur Taradaj, Dawid Pasieka, Marcin Nawrot (73. Maciej Stachoń). TRENER: Dawid Brehmer.

SPARTA KATOWICE: Bartosz Kucharski – Grzegorz Goncerz (83. Kamil Bętkowski), Kamil Łączek, Paweł Mazurek, Radosław Krzyśków, Mateusz Wawoczny, Bartosz Sobotka, Bartłomiej Kędzierski (77. Bartosz Chwila), Marcin Przybylski (63. Aleksander Januszkiewicz), Bartosz Szary, Mateusz Mazurek. TRENER: Damian Mikołowicz.

Żółte kartki: Niesyto – Kędzierski, Wawoczny.
Sędziowali: Robert Kowalczyk (Sędzia główny), Tomasz Barański, Jakub Bałchanowski (Asystenci).