PODBESKIDZIE II – PODLESIANKA KATOWICE 0:2

15 czerwca 2024 Wyłączono przez Kamil Drzeniek

W pierwszym barażowym spotkaniu, którego stawką jest awans do III Ligi, Podlesianka Katowice wygrała na wyjeździe z Podbeskidziem II Bielsko-Biała 2:0. Bramki dla naszej drużyny strzelali Marius Curos i Przemysław Żemla.

Sobotnie spotkanie idealnie rozpoczęło się dla Podlesianki. W 3 minucie meczu piłkę z rzutu rożnego w pole karne posłał Łukasz Winiarczyk. Jeden z obrońców Podbeskidzia wybił piłkę na szesnasty metr, a do futbolówki dopadł Marius Curos i bez zastanowienia uderzył na bramkę Wieczorka. Piłka po drobnym rykoszecie wpadła do siatki i bardzo szybko w tym meczu objęliśmy prowadzenie. W czternastej minucie Podlesianka miała rzut wolny, a Łukasz Winiarczyk posłał piłkę w pole karne. Tam najwyżej wyskoczył Przemysław Żemła, który uderzył tak idealnie, że piłka trafiła w słupek i wpadła do bramki obok bezradnie interweniującego Wieczorka. Do końca pierwszej połowy kontrolowaliśmy spotkanie i na przerwę schodziliśmy z dwubramkowym prowadzeniem. W drugiej odsłonie gospodarze nie stworzyli sobie klarownej sytuacji żeby pokonać dobrze dysponowanego Artura Tomanka, a Podlesianka, mając korzystny wynik również nie podkręcała tempa. Sytuacje były, jak chociażby strzał Sebastiana Kopcia po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka czy bramka zdobyta przez Jacka Jarnota, ale w przypadku tej drugiej sytuacji sędzia słusznie gola nie uznał, bo była pozycja spalona. Ostatecznie wygrywamy na trudnym terenie 2:0 i nasza sytuacja przed rewanżem jest – nie ma co ukrywać – komfortowa, ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że we wtorek czeka nas kolejne trudne wyzwanie, któremu chcemy sprostać i do tego meczu podejdziemy w stu procentach skoncentrowani.

Na koniec kolejny raz w tym sezonie dziękujemy naszym kibicom, którzy przez całe spotkanie fantastycznie nas wspierali. To była przyjemność zagrać dzisiaj dla WAS! Widzimy się we wtorek. Sołtysia 25 Katowice. Godzina 17:30. Do zobaczenia!

PODBESKIDZIE II BIELSKO-BIAŁA – PODLESIANKA KATOWICE 0:2 (0:2)
0:1 – Marius Curos 3′
0:2 – Przemysław Żemła 14′ (ASYSTA: Łukasz Winiarczyk)

PODBESKIDZIE II BIELSKO-BIAŁA: Krystian Wieczorek – Paweł Szumiński, Damian Chmiel (75. Adam Zajac), Radosław Zając, Franciszek Liszka, Giorgi Merebashvili (62. Michał Studnicki), Piotr Szumiński, Bartosz Bernard, Maciej Felsch, Michał Batelt, Filip Piecuch (75. Patryk Czader). TRENER: Marek Sokołowski.

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Przemysław Żemła (60. Maciej Niesyto), Mateusz Wacławski, Sebastian Kopeć, Łukasz Winiarczyk, Maciej Stachoń, Bartosz Nowotnik (66. Daniel Paszek), Marcin Rosiński, Łukasz Grzeszczyk, Marius Curos (80. Jakub Cebulak), Jacek Jarnot (89. Jakub Roj). TRENER: Dawid Brehmer.

Żółte kartki: Piotr Szumiński – Nowotnik, Żemła, Winiarczyk, Krzyżowski, Wacławski.
Sędziowali: Leszek Lewandowski (Sędzia Główny), Daniel Wiejowski, Sebastian Szczotka (Asystenci)