WARTA GORZÓW WLKP. – PODLESIANKA 2:1

10 sierpnia 2024 0 przez Kamil Drzeniek

Miłe złego początki. Nasza drużyna do przerwy prowadziła po trafieniu Daniela Paszka, ale ostatecznie musiała uznać wyższość gospodarzy, którzy zwyciężyli 2:1. Bramki dla Warty strzelali Szymon Mroczko i Karol Gardzielewicz.

Pierwsza połowa dla naszej drużyny zakończyła się najlepiej jak mogła, bo prowadziliśmy po bramce Daniela Paszka. W 20 minucie meczu nasz pomocnik przejął bezpańską piłkę w środkowej strefie boiska i ruszył na bramkę Warty. Z futbolówką przy nodze popędził aż do pola karnego, oddając skuteczny strzał na bramkę Warty. Po tym trafieniu prowadziliśmy z Wartą, którego nie oddaliśmy aż do ostatniego gwizdka w pierwszej połowie.

Po przerwie do siatki, pomimo naszej przewagi na boisku trafiali już tylko gospodarze. Najpierw w 71 minucie Szymon Mroczko po dośrodkowaniu z rzutu wolnego i strzałem głową umieścił piłkę w siatce obok bezradnego Wiktora Lipca. Na dziesięć minut przed końcem Warta zadała decydujący cios. Gospodarze z własnej połowy posłali piłkę za plecy naszej dwójki obrońców – Kajetana Kunki i Przemysława Żemły, a tam dużą szybkością popisał się Karol Gardzielewicz, który poradził sobie z naszą defensywą i płaskim strzałem wyprowadził Wartę na prowadzenie. Gospodarze dowieźli zwycięstwo już do końca, a my niestety zanotowaliśmy drugą porażkę w tym sezonie.

Z tego miejsca dziękujemy naszym fantastycznym kibicom za obecność w Gorzowie Wielkopolskim. To dla nas bardzo ważne, że pomimo tak wielu kilometrów do pokonania cały czas jesteście z nami i możemy liczyć na wasze wsparcie!

Krótkim słowem podsumowania. Porażka boli tym bardziej, że to nasza drużyna przez większość spotkania miała w tym meczu inicjatywę. Brakowało nam jednak postawienia „kropki nad i”, co skrzętnie wykorzystali gospodarze. Po dwóch meczach w 3. Lidze czujemy w sobie sportową złość, którą chcemy przełożyć na wydarzenia boiskowe w najbliższym ligowym spotkaniu. W sobotę, 17 sierpnia zagramy u siebie z Górnikiem Polkowice, a początek meczu zaplanowano na godzinę 17:00. Bądźcie z nami tak jak do tej pory!

WARTA GORZÓW WIELKOPOLSKI – PODLESIANKA KATOWICE 2:1 (0:1)
0:1 – Daniel Paszek 20′
1:1 – Szymon Mroczko 71′
2:1 – Karol Gardzielewicz 80′

WARTA GORZÓW WIELKOPOLSKI: Dawid Smug – Adam Setla (61. Krystian Rybicki), Piotr Majerczyk, Adrian Marchel (61. Przemysław Zdybowicz), Karol Gardzielewicz, Adrian Skrzyniak (61. Dawid Ufir), Szymon Mroczko, Igor Lewandowski, Maciej Maćkowiak, Marcin Orzechowski, Filip Roszak (75. Wojciech Stasiak). TRENER: Paweł Posmyk.

PODLESIANKA KATOWICE: Wiktor Lipiec – Przemysław Żemła, Mateusz Wacławski (85. Miłosz Krzak), Kajetan Kunka, Łukasz Winiarczyk, Maciej Niesyto (68. Maciej Stachoń), Daniel Paszek (75. Oleksii Sivtsev), Marcin Rosiński, Łukasz Grzeszczyk, Bartosz Nowotnik (85. Maksymilian Śliwiński), Jacek Jarnot (68. Alan Lubaski). TRENER: Dawid Brehmer.

Żółte kartki: Skrzyniak, Lewandowski, Rybicki – Wacławski, Kunka.
Sędziował: Paweł Dul (Sędzia główny), Krzysztof Glensk, Filip Fortuna (Asystenci)