PODLESIANKA – GÓRNIK POLKOWICE 2:1

18 sierpnia 2024 0 przez Kamil Drzeniek

W spotkaniu 3. Kolejki Betclic 3 Ligi, Podlesianka Katowice wygrała u siebie z Górnikiem Polkowice 2:1. Bramki dla naszej drużyny strzelali Daniel Paszek i Łukasz Grzeszczyk.

Do sobotniego spotkania nasza drużyna, podobnie jak i Górnik Polkowice przystępowała po dwóch porażkach na inaugurację. Waga tego spotkania była zatem spora, co było też widać na boisku chociażby w pierwszej połowie. Obie drużyny kilkukrotnie zagroziły bramce rywali, ale pierwsza odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej połowie nasza drużyna mocno podkręciła tempo, choć cały czas grała bardzo uważnie. W 61 minucie zawodnicy Górnika znaleźli się w okolicach pola karnego Podlesianki, ale naszej drużynie udało sie wyłuskać piłkę, co stworzyło szansę na błyskawiczną kontrę. Sebastian Kopeć zagrał do Marcina Rosińskiego, a ten posłał piłkę do Łukasza Grzeszczyka. Doświadczony pomocnik zauważył na prawej stronie boiska Maksymiliana Śliwińskiego i dograł mu idealną piłkę w tempo, która otworzyła drogę do bramki naszej drużynie. Popularny „Maksiu” w pełnym biegu ruszył w stronę bramki rywali i dograł idealną piłkę do Daniela Paszka, który płaskim strzałem umieścił piłkę w siatce i wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. Dziesięć minut później to goście doprowadzili do wyrównania, zaskakując naszą drużynę szybką kontrą. Niepotrzebna strata na własnej połowie została bez najmniejszych skrupułów wykorzystana przez drużynę gości. Piłka trafiła na lewą stronę do Michała Nagrodzkiego, ten zszedł z piłką do środka i z okolic szesnastego metra uderzył na bramkę, nie dając najmniejszych szans na interwencję Arturowi Tomankowi. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do naszej bramki. W 83 minucie nasza drużyna odpowiedziała drugim trafieniem. Mateusz Wacławski posłał piłkę na lewą stronę do Daniela Paszka. Nasz skrzydłowy kapitalną piętką zagrał do Łukasza Grzeszczyka, ten wpadł w pole karne i strzałem w długi róg wyprowadził nas na prowadzenie, którego nie oddaliśmy już do końca meczu. Stadion przy Sołtysiej oszalał z radości, a my zapisaliśmy na swoim koncie pierwsze, historyczne zwycięstwo w III Lidze!

PODLESIANKA KATOWICE – GÓRNIK POLKOWICE 2:1 (0:0)
1:0 – Daniel Paszek 61′ (ASYSTA: Maksymilian Śliwiński)
1:1 – Michał Nagrodzki 72′
2:1 – Łukasz Grzeszczyk 83′ (ASYSTA: Daniel Paszek)

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Maciej Niesyto, Mateusz Wacławski, Sebastian Kopeć, Łukasz Winiarczyk, Bartosz Nowotnik, Łukasz Grzeszczyk, Marcin Rosiński (89. Przemysław Żemła), Daniel Paszek (86. Oleksii Sivtsev), Maksymilian Śliwiński (65. Miłosz Krzak), Jacek Jarnot (65. Alan Lubaski). TRENER: Dawid Brehmer.

GÓRNIK POLKOWICE: Marcin Furtak – Kamil Wacławczyk (78. Mateusz Surożyński), Szymon Drewniak, Jarosław Ratajczak, Maciej Bancewicz (66. Filip Baranowski), Michał Bogacz, Kacper Strzelecki (57. Mariusz Szuszkiewicz), Michał Nagrodzki (78. Kacper Adamczyk), Mateusz Stawny, Oliwier Macala, Kacper Bajerski (66. Oskar Leopold). TRENER: Enkeleid Dobi.

ŻÓŁTE KARTKI: Maciej Niesyto, Łukasz Winiarczyk – Kamil Wacławczyk, Michał Bogacz, Filip Baranowski.
Sędziowali: Konrad Łukiewicz (Sędzia główny), Grzegorz Pytko, Dawid Półchłopek (Asystenci).