GÓRNIK II ZABRZE – PODLESIANKA KATOWICE 1:2

22 sierpnia 2024 0 przez Kamil Drzeniek

W środowe popołudnie nasza drużyna rozgrywała derbowe spotkanie z Górnikiem II Zabrze, a wszystko to w ramach 4. Kolejki Betclic 3 Ligi. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem naszej drużyny, która po bramkach Alana Lubaskiego i Jakuba Cebulaka zwyciężyła 2:1.

W pierwszej połowie meczu gra Podlesianki wyglądała naprawdę dobrze. Przez większość czasu utrzymywaliśmy się przy piłce i często znajdowaliśmy się w polu karnym Górnika. Aktywny był zwłaszcza Alan Lubaski który stadion w Zabrzu zna doskonale. W barwach drugiej drużyny Górnika rozegrał blisko 100 meczów, 27 razy wpisując się na listę strzelców. Wracając do wydarzeń boiskowych z pierwszej połowy konieczna do odnotowania jest 43 minuta meczu, kiedy to Podlesianka miała rzut wolny. Przy bocznej linii boiska piłkę w pole karne posłał Łukasz Grzeszczyk. Futbolówkę próbował przedłużyć Marcin Rosiński, który w piłkę co prawda nie trafił, ale ta wpadła w okolice piątego metra od bramki, gdzie najsprytniej zachował się Alan Lubaski i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Do przerwy prowadziliśmy zatem 1:0.

Po zmianie stron obraz meczu się nie zmienił – Podlesianka zbyt często nie dopuszczała swoich rywali pod własne pole karne, skutecznie rozbijając akcje rywali. Aż do 75 minuty meczu. W ogromnym zamieszaniu w naszym polu karnym sędzia dopatrzył się przewinienia Łukasza Grzeszczyka i wskazał na rzut karny. Do piłki podszedł Marcin Wodecki, który pewnym strzałem pokonał Artura Tomanka i w Zabrzu znów mieliśmy remis. Nasza drużyna grała jednak do końca. W 84 minucie Podlesianka wyprowadziła zabójczą kontrę, rozpoczynając akcję podaniem z okolic własnego pola karnego. Łukasz Winiarczyk zagrał do znajdującego się w okolicach linii środkowej Jacka Jarnota, a ten idealnie przyjął piłkę, zagrywając od razu do rozpędzonego Miłosza Krzaka. Nasz młody zawodnik ruszył na bramkę i wypatrzył po drugiej stronie boiska Jakuba Cebulaka, który wpadł w pole karne i mocnym strzałem wyprowadził nas na prowadzenie. Piłka po uderzeniu naszego zawodnika odbiła się jeszcze od poprzeczki i zatrzepotała w siatce. Do końcowych minut emocji nie brakowało, ale ostatecznie to nasza drużyna wygrywa drugi mecz z rzędu w Betclic 3 Lidze!

A już w sobotę przed nami kolejne spotkanie. Tym razem przy Sołtysiej podejmować będziemy Unię Turza Śląska. Goście w tym sezonie jeszcze nie wygrali, ale trzy mecze zremisowali i ponieśli jedną porażkę. Początek meczu o godzinie 17:00 i z tego miejsca po raz kolejny zapraszamy do kibicowania naszej drużynie, która potrzebuje Waszego ogromnego wsparcia!

GÓRNIK II ZABRZE – PODLESIANKA KATOWICE 1:2 (0:1)
0:1 – Alan Lubaski 43′ (ASYSTA: Łukasz Grzeszczyk)
1:1 – Marcin Wodecki 75′ (k)
1:2 – Jakub Cebulak 84′ (ASYSTA: Miłosz Krzak)

GÓRNIK II ZABRZE: Kamil Soberka – Miłosz Rogula (46. Szymon Wąsik), Dawid Szwiec, Jakub Pochcioł, Hubert Ogórek, Dawid Niedźwiecki (46.Yuta Miyahara), Dawid Mazurek, Dominik Sarapata (80. Bartosz Kosiba), Iwo Świerkot (85. Kacper Capiga), Mateusz Kulig (46. Samuel Quainoo), Marcin Wodecki. TRENER: Arkadiusz Przybyła.

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Łukasz Winiarczyk, Mateusz Wacławski (65. Miłosz Krzak), Kajetan Kunka, Maciej Niesyto – Marcin Rosiński (75. Maciej Stachoń), Bartosz Nowotnik, Łukasz Grzeszczyk, Daniel Paszek (65. Sebastian Kopeć), Maksymilian Śliwiński (78. Jakub Cebulak), Alan Lubaski (65. Jacek Jarnot). TRENER: Dawid Brehmer

Żółte kartki: Szwiec, Pochcioł, Ogórek, Świerkot – Winiarczyk, Rosiński, Nowotnik, Wacławski, Kopeć, Krzak.
Sędziowali: Łukasz Jakubski (Sędzia Główny), Grzegorz Szymanek, Bartosz Jeż (Asystenci)