PODLESIANKA KATOWICE – ŚLĄSK II WROCŁAW 0:1

18 września 2024 0 przez Kamil Drzeniek

W spotkaniu zaległej 7. Kolejki Betclic 3 Ligi, Podlesianka Katowice rywalizowała u siebie ze Śląskiem II Wrocław. Mecz zakończył się jednobramkowym zwycięstwem drużyny gości, a jedyny gol tego spotkania padł w doliczonym czasie gry drugiej połowy.

W pierwszej odsłonie swoje warunki gry mocno narzuciła drużyna gości, często znajdując się pod bramką Artura Tomanka. Najgroźniejszą sytuację w pierwszej połowie stworzyła sobie jednak Podlesianka. Fantastyczny strzał z dystansu oddał Alan Lubaski, ale bramkarz Śląska Hubert Charuży w fantastyczny sposób obronił to uderzenie, dwukrotnie ratując przyjezdnych od utraty gola. Śląsk pomimo optycznej przewagi tak klarownej sytuacji sobie nie stworzył. Do przerwy goli zatem nie oglądaliśmy.

Na drugą połowę Trener Dawid Brehmer zdecydował się wprowadzić dwie roszady w składzie – na boisku pojawili się Sebastian Kopeć i Maciej Niesyto, którzy zastąpili Bartosza Nowotnika i Daniela Paszka. Obraz gry – zwłaszcza w środkowej strefie boiska mocno się wyrównał. Najlepszą sytuację do zdobycia bramki stworzyliśmy sobie za sprawą uderzenia tuż z za pola karnego Miłosza Krzaka. Nasz młodzieżowiec w intuicyjnej sytuacji uderzył z powietrza, a piłka zatrzymała się na słupku i wróciła w boisko. Jęk zawodu na trybunach, a mecz cały czas był na przysłowiowym styku i śmiało można było stwierdzić, że drużyna która strzeli pierwszą bramkę w tym meczu wygra to spotkanie. Niestety dla nas, taka sytuacja przydarzyła się w doliczonym czasie gry drugiej połowy, gdzie w zamieszaniu podbramkowym najsprytniejszy okazał się Jan Chodera i wpakował piłkę do bramki Artura Tomanka. Na odpowiedź naszego zespołu nie było już czasu. Wynik boli, ale jesteśmy dumni z postawy naszych zawodników, którzy na murawie walczył od pierwszej do ostatniej minuty tego spotkania. Nie zwieszamy głów, bo w sobotę kolejna okazja do zdobycia punktów – zagramy z Odrą Bytom Odrzański, a początek meczu zaplanowano na godzinę 15:00.

PODLESIANKA KATOWICE – ŚLĄSK II WROCŁAW 0:1 (0:0)
0:1 – Jan Chodera 90+2′

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek, Mateusz Wacławski, Bartosz Nowotnik (46. Sebastian Kopeć), Łukasz Grzeszczyk, Daniel Paszek (46. Maciej Niesyto), Alan Lubaski (63. Jacek Jarnot), Łukasz Winiarczyk, Marcin Rosiński, Przemysław Żemła, Miłosz Krzak, Kajetan Kunka (63. Maciej Stachoń). TRENER: Dawid Brehmer.

ŚLĄSK II WROCŁAW: Hubert Charuży – Mateusz Bartolewski, Hubert Muszyński, Wiktor Kamiński (74. Paweł Kosmalski), Aleksander Wołczek, Krzysztof Kurowski (60. Simon Schierack), Yehor Sharabura, Oskar Wojtczak (74. Jan Chodera), Łukasz Gerstenstein (60. Michał Milewski), Jakub Jezierski (60. Michał Wróblewski), Szymon Rygiel. TRENER: Michał Hetel.

Żółte kartki: Kunka, Stachoń – Muszyński, Bartolewski, Rygiel, Kurowski, Schierack.
Sędziowali: Seweryn Kozub (Sędzia główny), Krystian Chrabąszcz, Daniel Ogiela (Asystenci)