POLONIA SŁUBICE – LGKS PODLESIANKA 1:2

5 października 2024 0 przez Kamil Drzeniek

W spotkaniu 11 kolejki Betclic 3. Ligi, Podlesianka Katowice wygrała na wyjeździe z Polonią Słubice 2:1. Nasza drużyna do przerwy przegrywała 0:1, ale po zmianie stron odwróciliśmy losy spotkania po bramkach Alana Lubaskiego i Michała Jochimczyka.

Do meczu z Polonią przystępowaliśmy mocno osłabieni, bo z powodu urazów i nadmiaru żółtych kartek zabrakło Maksymiliana Śliwińskiego, Dawida Pasieki, Jacka Jarnota, Macieja Stachonia, Przemysława Żemły, Łukasza Grzeszczyka i Kajetana Kunki. Na domiar złego, tuż przed spotkaniem kontuzji doznał desygnowany do gry w pierwszej jedenastki Daniel Paszek którego tuż przed pierwszym gwizdkiem z konieczności zastąpił Jakub Roj. Niepełny sił był również Sebastian Kopeć, który do meczu przystępował z urazem i zagrał tylko w pierwszej połowie, zastąpiony po przerwie przez Michała Jochimczyka . Co najgorsze – to nie był koniec problemów, bo z przeziębieniem do meczu przystępowali między innymi Marcin Rosiński, Bartosz Nowotnik i Łukasz Winiarczyk. Arcytrudna sytuacja zmotywowała nas jeszcze bardziej do ciężkiej walki, której nie zabrakło w pierwszej połowie. Niestety, w 18 minucie meczu straciliśmy gola po uderzeniu z rzutu wolnego. Artur Tomanek niepewnie interweniował i wypluł piłkę przed siebie, a do futbolówki dopadł Igor Ławrynowicz i wpakował piłkę do siatki. W pierwszej połowie na próżno było szukać sytuacji stworzonych przez naszą drużynę i do szatni schodziliśmy z jednobramkową stratą.

Do drugiej połowy nasza drużyna przystąpiła mocno odmieniona. Od pierwszych minut mocno zaatakowaliśmy bramkę rywali, czego efektem była zdobyta bramka przez Alana Lubaskiego w 54 minucie. Nasz napastnik oddał kapitalny strzał z okolic szesnastego metra, a piłka odbijając się od poprzeczki zatrzepotała w siatce i mieliśmy remis. Nasz zespół przejął inicjatywę w drugiej połowie i raz po raz atakował bramkę Polonii. Na drugie trafienie musieliśmy czekać do 81 minuty meczu. Piłkę z lewej strony boiska wrzucił w pole karne Bartosz Nowotnik, a najsprytniejszy w polu karnym okazał się Michał Jochimczyk, który strzałem głową pokonał bramkarza rywali. Do ostatnich minut szanowaliśmy jednobramkowe prowadzenie i choć w końcówce meczu było gorąco w naszym polu karnym, dowieźliśmy zwycięstwo do samego końca i w dobrych humorach wracaliśmy do Katowic. Szerzej o meczu tradycyjnie w naszym materiale filmowym, który już niebawem na kanale Podlesianka.TV!

Polonia Słubice – Podlesianka Katowice 1:2 (1:0)
1:0 – Igor Ławrynowicz
1:1 – Alan Lubaski 53′ (ASYSTA: Marcin Rosiński)
1:2 – Michał Jochimczyk 81′ (ASYSTA: Bartosz Nowotnik)

POLONIA SŁUBICE: Ignacy Marciniak – Igor Tiuchtiej, Jan Bigos (60. Jakub Świder), Kacper Kalinowski, Daniel Stadie (80. Miłosz Matuszewski), Cyprian Poniedziałek, Igor Ławrynowicz (66. Oliwier Mieczkowski), Krystian Rogala, Maksim Roubut (80. Kamil Stondzik), Nikita Hrybau, Paweł Jachno. TRENER:

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Łukasz Winiarczyk, Sebastian Kopeć (46. Michał Jochimczyk), Mateusz Wacławski, Maciej Niesyto, Bartosz Nowotnik, Jakub Roj, Marcin Rosiński, Miłosz Krzak, Oleksii Sivtsev (65. Jakub Cebulak), Alan Lubaski (90. Adam Łaski). TRENER: Dawid Brehmer.

Żółte kartki: Stadie, Rogala – Tomanek, Krzak, Sivtsev, Łysik.
Sędziowali: Bartosz Żmuda (Sędzia główny), Artur Chudala, Michał Muszyński (Asystenci)