KARKONOSZE JELENIA GÓRA – PODLESIANKA 1:1

31 sierpnia 2024 0 przez Kamil Drzeniek

W spotkaniu 6. Kolejki Betclic 3 Ligi nasza drużyna rywalizowała na wyjeździe z Karkonoszami Jelenia Góra. Mecz zakończyłem się remisem 1:1, a bramkę dla naszej drużyny zdobył w drugiej połowie meczu Jacek Jarnot.

W pierwszej połowie przez długie fragmenty nadawaliśmy ton spotkaniu w Jeleniej Górze. Częściej utrzymywaliśmy się przy piłce, stworzyliśmy sobie też kilka sytuacji do zdobycia bramki ale w pierwszej odsłonie nie oglądaliśmy goli. Zobaczyliśmy za to aż cztery żółte kartki, które otrzymali Łukasz Winiarczyk, Bartosz Nowotnik, Mateusz Wacławski i Przemysław Żemła. Pokaźna ilość napomnień w pierwszej połowie sprawiła, że w drugiej połowie musieliśmy uważać, aby nie kończyć tego spotkania w dziesiątkę, bo każdy faul któregoś z wcześniej wymienionych zawodników mógł skończyć się dla nas tragicznie.

Na szczęście – w drugiej połowie drużyna wytrzymała ciśnienie i mecz kończyliśmy w komplecie, kilkukrotnie zagrażając bramce Karkonoszy. Minuty upływały, a gdy wydawało się, że co raz mocniej przejmujemy inicjatywę w tym spotkaniu i jesteśmy co raz bliżsi strzelenia gola to… bramkę strzelili gospodarze. W 67 minucie w zamieszaniu w polu karnym najsprytniejszy okazał się Michał Pojasek, który znalazł skuteczny sposób na Artura Tomanka i nasz bramkarz pomimo próby interwencji, musiał wyciągać piłkę z siatki. Całe szczęście – na odpowiedź Podlesianki nie musieliśmy zbyt długo czekać. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w zamieszaniu podbramkowym strzał na bramkę Karkonoszy oddał Sebastian Kopeć. To uderzenie zostało skutecznie zblokowane przez piłkarzy z Jeleniej Góra, ale piłka spadła wprost pod nogi Jacka Jarnota który bez zastanowienia uderzył na bramkę, a futbolówka wpadła wprost do siatki i w Jeleniej Górze znów mieliśmy remis. Do końcowych minut meczu emocje były mocne wyczuwalne i mieliśmy jeszcze okazję do zdobycia drugiej bramki, ale ostatecznie z tego 300-kilometrowego wyjazdu wracamy z jednym punktem, który mocno szanujemy.

Wkrótce skrót tego spotkania, pomeczowe wywiady a także kolejne w tym sezonie kulisy – działo się naprawdę sporo, dlatego warto czekać na materiały opublikowane na kanale Podlesianka.TV!

KARKONOSZE JELENIA GÓRA – PODLESIANKA KATOWICE 1:1 (0:0)
1:0 – Michał Pojasek 67′
1:1 – Jacek Jarnot 73′ (ASYSTA: Sebastian Kopeć)

KARKONOSZE JELENIA GÓRA: Dawid Radziński – Przemysław Kocot (90. Jakub Firmanty), Dominik Radziemski, Dominik Bronisławski (46. Kacper Chmielewski) , Michał Pojasek, Marcin Przybylski (77. Kamil Kurianowicz), Patryk Maciejewski, Błażej Klimek, Jakub Zawadzki (66. Maciej Pałaszewski), Paweł Fediuk (46. Paweł Niemienionek), Michał Bezpalec. TRENER: Jacek Kołodziejczyk.

PODLESIANKA KATOWICE: Artur Tomanek – Łukasz Winiarczyk, Sebastian Kopeć (73. Kajetan Kunka), Mateusz Wacławski, Przemysław Żemła, Marcin Rosiński, Bartosz Nowotnik (85. Maciej Stachoń), Łukasz Grzeszczyk, Daniel Paszek (81. Oleksii Sivtsev), Miłosz Krzak (73. Maksymilian Śliwiński), Jacek Jarnot (85. Alan Lubaski). TRENER: Dawid Brehmer.

Żółte kartki: Dominik Radziemski, Paweł Fediuk, Maciej Pałaszewski – Łukasz Winiarczyk, Daniel Paszek, Bartosz Nowotnik, Przemysław Żemła, Mateusz Wacławski.

Sędziowali: Kamil Zator (Sędzia Główny), Łukasz Ślusarek, Nicola Stokłosa (Asystenci)