PODLESIANKA KATOWICE – GÓRNIK II ZABRZE 1:2

6 września 2024 0 przez Kamil Drzeniek

W trwający właśnie weekend Podlesianka Katowice miała rywalizować o ligowe punkty ze Śląskiem II Wrocław, ale ze względu na powołanie zawodników gości do reprezentacji Polski mecz ten przełożono na 17 września. W zamian za to podopieczni Dawida Brehmera rozegrali sparingowe spotkanie z Górnikiem II Zabrze i choć do przerwy nasza drużyna prowadziła po pięknej bramce Łukasza Grzeszczyka, mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla rezerw ekstraklasowego Górnika.

Obie bramki dla Górnika padły w drugiej połowie meczu. Czy wynik meczu z Górnkiem może martwić? I tak i nie. Największym plusem z całą pewnością był przegląd całej kadry – łącznie z wyróżniającymi się zawodnikami naszych rezerw. Obnażył on jednak ogromną przepaść, pomiędzy poziomem III-ligowym a b-klasowym, bo na takim poziomie występuje nasza druga drużyna.

Co czeka nas w ciągu najbliższych dni? Ligowe spotkanie Podlesianka rozegra dopiero 13 września, mierząc się na wyjeździe z MKS-em Kluczbork. Wcześniej, bo 10 września, zagramy pucharowe starcie ze Śląskiem Świętochłowice i w tym meczu, jak zapowiadał wcześniej trener Dawid Brehmer, szansę dostaną zawodnicy którzy do tej pory rozegrali nieco mniej minut w spotkaniach ligowych.

Piątkowy sparing kończy się zatem porażką – na szczęście nie wynik w tym meczu był najważniejszy a szeroki obraz na całą kadrę Podlesianki, który dla naszego sztabu szkoleniowego z całą pewnością, ma być odpowiedzią na ocenę przydatności poszczególnych zawodników. Walczymy dalej – 10 września – Śląsk Świętochłowice – 13 września – MKS Kluczbork – do zobaczenia!

PODLESIANKA KATOWICE – GÓRNIK II ZABRZE 1:2 (1:0)
1:0 – Łukasz Grzeszczyk 12′
1:1 – ? 72′
1:2 – Sebastian Kopeć 82′ (samobójcza)

I POŁOWA: Wiktor Lipiec – Jakub Cebulak, Kajetan Kunka, Jakub Roj, Łukasz Winiarczyk, Maciej Stachoń, Michał Jochimczyk, Adam Łaski, Łukasz Grzeszczyk, Daniel Paszek, Alan Lubaski.

II POŁOWA: Artur Tomanek – Seweryn Janik, Sebastian Kopeć, Mateusz Wacławski, Miłosz Krzak, Oleksii Sivtsev, Bartosz Nowotnik, Marcin Rosiński, Maksymilian Śliwiński, Jakub Pacuła (Wiktor Hadamik), Jacek Jarnot.