PODLESIANKA WYGRYWA PO RZUTACH KARNYCH!

11 września 2024 0 przez Kamil Drzeniek

W spotkaniu II Rundy Pucharu Polski Podokręgu Katowice, Podlesianka Katowice mierzyła się na wyjeździe ze Śląskiem Świętochłowice. Nasza drużyna awansowała do kolejnej rundy choć łatwo nie było, bo zwycięską ekipę musiała wyłonić seria rzutów karnych.

W pierwszej połowie to nasza drużyna mocno narzuciła warunki w tym spotkaniu, dłużej utrzymując się przy piłce i stwarzając sobie zdecydowanie więcej sytuacji. Niestety, w 18. minucie meczu gospodarze przeprowadzili jedną z nielicznych akcji i znaleźli się w naszym polu karnym. Z narożnika szesnastki na strzał zdecydował się kapitan Mateusz Kaiser, a piłka po długim rogu wpadła do bramki Marcela Owsińskiego. Trafienie piękne, ale marna to dla nas osłoda. Nasza dominacja w pierwszej połowie nie ulegała wątpliwości, choć niestety pomimo kilku sytuacji, brakowało konkretów. Konkretniejsi byli natomiast gospodarze, bo w ostatnich sekundach pierwszej połowy dośrodkowanie z bocznej strefy boiska w nasze pole karne zblokował co prawda Michał Jochimczyk, ale piłka pechowo trafiła w jego rękę i sędzia Mateusz Piszczelok wskazał na punkt oddalony o jedenaście metrów od bramki. Do piłki podszedł Jakub Słota i pewnym strzałem pokonał Marcela Owsińskiego. Do przerwy to zatem gospodarze prowadzili dość niespodziewanie 2:0.

W drugiej połowie Trener Dawid Brehmer zdecydował się od razu na kilka zmian, które jak się później okazało, były kluczowe dla dalszego przebiegu spotkania. Na boisku zameldowali się między innymi Kajetan Kunka i Alan Lubaski, którzy już w pierwszej akcji po zmianie stron dali nam bramkę kontaktową. Fantastycznie w tej akcji zachował się Kajetan Kunka, który w efektowny sposób minął dwóch rywali i posłał prostopadłą piłkę do Alana Lubaskiego, a ten w sytuacji sam na sam posłał piłkę między nogami bramkarza a ta wpadła do siatki gospodarzy. W 65 minucie kolejne zmiany, a na boisku zameldowali się Maciej Niesyto, Marcin Rosiński i Daniel Paszek, a trener Dawid Brehmer kolejny raz udowodnił, że miał przysłowiowego nosa, bo na drugie trafienie Podlesianki nie musieliśmy długo czekać, bo do 70 minuty meczu. Wówczas dwójkowa akcja Maciej Niesyto – Michał Jochimczyk zakończyła się uderzeniem tego pierwszego po długim rogu bramki Śląska i piłka po raz drugi zatrzepotała w siatce. Przewaga naszego zespołu w tej fazie meczu była niezaprzeczalna, czego efektem była trzecia zdobyta bramka. Cztery minuty później Daniel Paszek dośrodkował piłkę w pole karne do kompletnie nieobstawionego Marcina Rosińskiego, a ten z zimną krwią wyprowadził naszą drużynę na prowadzenie. W końcówce spotkania mogliśmy zamknąć to spotkanie, ale doskonałą okazję zmarnował Michał Jochimczyk, który świetnie poradził sobie w polu karnym rywali przygotowując sobie piłkę do uderzenia, ale z okolic jedenastego metra nie trafił w światło bramki. Piłkarskie porzekadło mówi, że niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak też było.. minutę później. Piłkę na połowie rywali stracił Maciej Stachoń, a gospodarze od razu posłali ją w pole karne Podlesianki, w które wpadł Nikodem Kokot. Próbujący ratować sytuację Adam Łaski zdaniem sędziego sfaulował swojego rywala i w ostatnich sekundach meczu gospodarze mieli rzut karny, który na gola zamienił Krzysztof Słota. Losy awansu musiały zatem rozstrzygnąć rzuty karne, a w nich skuteczniejsi okazali się nasi zawodnicy, którzy jedenastki wykonywali bezbłędnie i dzięki temu zameldowaliśmy się w kolejnej rundzie Okręgowego Pucharu Polski.

Obszerna relacja filmowa z tego meczu a także fotoreportaż jeszcze dzisiaj na naszej stronie internetowej, a już w piątek czeka nas kolejne wyzwanie – tym razem w spotkaniu ligowym zagramy z MKS-em Kluczbork, ale o tym już niebawem.

ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE – PODLESIANKA KATOWICE 3:3 (2:0) K. 3:5
1:0 – Mateusz Kaiser 18′
2:0 – Jakub Słota 45′ (k)
2:1 – Alan Lubaski 46′ (ASYSTA: Kajetan Kunka)
2:2 – Maciej Niesyto 70′ (ASYSTA: Michał Jochimczyk)
2:3 – Marcin Rosiński 74′ (ASYSTA: Daniel Paszek)
3:3 – Krzysztof Słota 90′ (k)

RZUTY KARNE WYKORZYSTANE: Jakub Widuch, Bartosz Kulejewski, Krzysztof Słota – Marcin Rosiński, Maciej Niesyto, Alan Lubaski, Daniel Paszek, Kajetan Kunka. RZUT KARNY NIEWYKORZYSTANY: Jakub Michalski.

ŚLĄSK ŚWIĘTOCHŁOWICE (skład wyjściowy): Marcel Zocłoński – Mateusz Kaiser, Tomasz Rybak, Adrian Matusiak, Bartosz Kulejewski, Jakub Michalski, Jakub Słota, Krzysztof Słota, Oliwer Mansfeld, Filip Parkitny, Kamil Swikszcz. REZERWOWI: Michał Szynkiewicz, Piotr Loranc, Nikodem Kokot, Adam Tarka, Jakub Widuch, Jakub Kostkowski, Jakub Dobias, Dominik Pasikowski, Piotr Pawełczyk. TRENER: Arkadiusz Spiolek.

PODLESIANKA KATOWICE: Marcel Owsiński – Maciej Stachoń, Jakub Roj, Jakub Cebulak (65. Maciej Niesyto), Sebastian Kopeć (46. Mateusz Wacławski), Przemysław Żemła (46. Kajetan Kunka), Michał Jochimczyk, Jacek Jarnot (46. Alan Lubaski), Miłosz Krzak (46. Maksymilian Śliwiński (65. Daniel Paszek), Adam Łaski, Oleksii Sivtsev (65. Marcin Rosiński). TRENER: Dawid Brehmer.