Przed meczem z AKS Mikołów

14 września 2017 Wyłączono przez Admin2

Rozgrywki naszej Okręgówki nabierają coraz większych rumieńców. Po kilku kolejkach wreszcie zaczęły się starcia bezpośrednio w czołówce, a dla nas pierwszym takim meczem będzie sobotni wyjazdowy pojedynek z AKS-em Mikołów!

Nasi najbliżsi rywale zaczęli sezon wyśmienicie, wygrywając z aspirującymi do ścisłej czołówki – Iskrą Pszczyna aż 5-1 czy Uranią Ruda Śląska 5-3. Oprócz tego Mikołowianie wygrali 3-2 z Ogrodnikiem Tychy, bezbramkowo zremisowali z LKS Łąka, a w zeszłej kolejce po niesamowicie dramatyczny meczu przegrali z Pogonią Imielin 3-4, tracą bramkę w ostatniej minucie meczu. AKS dobrze radzi sobie również w rozgrywkach pucharowych, gdzie dwukrotnie rozgromił zespoły A-Klasowe – najpierw 7-0 Jastrzębia Bielszowice, a w miniony wtorek 7-1 Górnika MK Katowice.

Zespół trenera Roberta Gąsiora nie przeszedł w przerwie letniej wielu zmian, aczkolwiek dosyć głośnym transferem było pozyskanie byłego snajpera Grunwaldu i Uranii – Dariusza Kota. Popularny „Kocik” miał być lekarstwem na szwankująca w zeszłym sezonie ofensywę Mikołowa, jednak póki co sposobem na skuteczną grę okazali się ci, którzy już od dawna byli w zespole. Piotr Piszczek ma już na koncie 5 goli, a Mateusza Zamojda – 4. Dużym wzmocnieniem okazało się również zdjęcie butów z kołka przez Roberta Prusa. Gracz o wymownie brzmiącym pseudonimie – Messi – pomimo roku przerwy, szybko złapał odpowiednia formę i tak jak Piszczek zdobył w 5 meczach 5 goli.

Przypomnijmy, iż ostatni mecz z AKS-em odbył się w czerwcu tego roku, a nasz zespół wygrał w tym spotkaniu 2-0 po bramkach Marcina Widenki i Marcina Rosińskiego.

Obie ekipy z pewnością mierzą zdecydowanie wyżej niż w zeszłym sezonie, w którym to zajęły kolejno 8 (Podlesianka) i 9 miejsce (AKS), dlatego tez spodziewamy się naprawdę dużych emocji i sporo ładnej dla oka gry.

Liczymy, iż do sąsiadującego niemal z Podlesiem – Mikołowa zdecyduje się przyjechać spora grupa naszych fanów i pomogą oni swoją obecnością i dopingiem graczom Podlesianki w odniesieniu kolejnego korzystnego rezultatu!

Nasz zespół uporał się już w dużej mierze z absencjami kilka ważnych zawodników i wreszcie trener Daniel Kaczor będzie miał dosyć duży komfort w zestawieniu wyjściowej jedenastki, mają do tego spory handicap w postaci silnej ławki rezerwowych. Oprócz Szymona Nowaka i Radosława Kaczmarczyka, do dyspozycji trenera będą wszyscy pozostali gracze szerokiej kadry.