Podlesianka vs Unia Bieruń Stary 4:1 – sparing

6 lutego 2013 0 przez Admin

W drugim tej zimy sparingu Podlesianka wygrała 4-1 (1-0) z Unia Bieruń Stary, która po rundzie jesienniej zajmuje 3 miejsce w I Grupie Katowickiej Klasy Okręgowej.

Zespół wyciągnął wnioski po sobotniej porażce z Nadwiślanem i tym razem utrzymał dobre wysokie tempo gry przez pełne 90 minut.

Mecz rozpoczął się dla naszych graczy wyśmienicie, gdyż już w drugiej minucie gry, po dobry podaniu Bubrowskiego pierwszą bramkę zdobył Jurowicz. Pomimo kilku innych naprawdę dobrych sytuacji w pierwszej połowie wynik nie uległ zmianie.

Druga cześć gry rozpoczęła się lepiej dla gości z Bierunia, kiedy w 52min zdobyli wyrównującego gola po strzale głową po mocno bitym rzucie rożnym. Nasi zawodnicy nie potrzebowali zbyt wiele czasu by wrócić do gry i już dziesięciu minutach swojego drugiego gola zdobywa młody Jurowicz. W 70 min cegiełkę do wyniku dokłada Muszalik i mocnym strzałem od poprzeczki podwyższa wynik na 3-1. Kilka chwil później wynik ustala Florczuk, który najpierw w sytuacji „sam na sam” uderza w poprzeczkę, by w dobitce ofiarnym wślizgiem wepchnąć piłkę do bramki przeciwnika.

LGKS 38 Podlesianka – Unia Bieruń Stary 4:1 (1:0)

Bramki: Jurowicz(2), Muszalik, Florczuk

Skład Podlesianki:

I połowa: Bartkiewicz – Stompor, Piwczyk, Gebczyk, Sarzała – K.Jakubczyk, Brehmer, Bubrowski, Zawartka – Jurowicz, Sikora

II połowa: Urbacz – D.Jakubczyk , Jurak, Gębczyk, Sarzała – Ochojski, Muszalik, Bubrowski (Szymik), Gruszczyński – Jurowicz (Florczuk), Sikora(Skrobol)