Podlesianka vs Rozwój II Katowice 3:2 – sparing

3 marca 2013 0 przez Admin

Wiosna coraz bliżej – także ta piłkarska, więc w sobotę 2 marca przyszło nam zagrać kolejny przedsezonowy sparing. LGKS 38 Podlesianka pokonała w nim drużynę Rozwoju II Katowice 3-2 (2-1)
Rezerwy katowickiego II-ligowca występują w I grupie katowickiej Klasy Okręgowej, zajmują na półmetku sezonu 7 pozycję w lidze.
Mecz rozpoczął się dla nas od mocnego uderzenia, bo już w pierwszej akcji ofensywnej strzeliliśmy gola – dogranie Sikory z prawej strony boiska sfinalizował Adrian Leks. Kolejne minuty to ciągły napór naszego zespołu i wiele sytuacji podbramkowych. W większości przypadków brakowało jednak zimnej krwi lub też odrobiny szczęścia, jak przy mocnych strzałach z dystansu Łobody i Sarzały.

Ok. 25 minuty ładną zespołową akcję wykańcza Karol Jakubczyk, podwyższając wynik na 2-0.

Niestety chwila dekoncentracji w kryciu spowodowała, że tuż przed samą przerwą, pierwszą swoją okazję w meczu wykorzystują młodzi gracze Rozwoju, strzelając „bramkę do szatni”.

W drugiej części gry w nasze poczynania wdarł się chaos i więcej było szarpanej i niedokładnej gry. Mimo to w dalszym ciągu stwarzaliśmy zagrożenie pod bramką przeciwnika.

Efektem tego była ładna bramka Dawida Jurowicza. Nasz młody napastnik wykorzystał bardzo dobre 40 metrowe podanie Łobody i przelobował wychodzącego do piłki bramkarza rywali.

Kontaktowa bramka Rozwoju padła po naszym fatalnym błędzie w wyprowadzeniu piłki. Mimo, iż pierwszy strzał napastnika gości ładnie wybronił Fojcik, to już przy dobitce okazał się bezradny.