Podlesianka vs Rozwój II Katowice 3:0 – sparing

Podlesianka vs Rozwój II Katowice 3:0 – sparing

26 marca 2013 0 przez Admin

Zamiast ligowego hitu z Grodźcem Będzin, zespół Podlesianki, w związku z przełożoną inauguracją rozgrywek, rozegrał kolejny sparing a rywalem na boisku „Hetmana” był Rozwój II Katowice. Pomimo, iż nasi rywale zagrali w składzie mocno „podrasowanym” zawodnikami II-ligowej kadry (Faber, Król, Sobas, Wawrzyńczok, Szostek, Kut oraz Tora) pewne zwycięstwo 3-0 odniosła Podlesianka.

Pierwsza połowa toczona była w szybkim tempie. Najpierw przewagę osiągnął nasz Zespół, jednak nie udało się wykorzystać kilku naprawdę dobrych sytuacji. Druga część pierwszej odsłony meczu należała do graczy Rozwoju, jednak kapitalnymi interwencjami popisał się Bartkiewicz i oba zespoły zeszły na przerwę przy wyniku 0-0.

Zaraz po rozpoczęciu drugiej połowy Podlesianka stosując agresywny pressing na połowie rywala, zaczęła mocno dochodzić do głosu. Na efekty nie trzeba było długo czekać i tak w 51 minucie Paszek wypuszcza dokładnym dograniem Koźniewskiego, który w polu karny dostrzega lepiej ustawionego Michalskiego a ten otwiera wynik spotkania. Kilka minut później – pozyskany właśnie z Rozwoju – Paszek, decyduje się na indywidualną akcję i po ograniu obrońcy i bramkarza pakuje piłkę do bramki.

Pomimo kilka naprawdę niezłych sytuacji wynik ustalamy dopiero w 90 minucie, kiedy gola efektowym lobem zdobywa Adrian Leks.

LGKS 38 Podlesianka – Rozwój II Katowice 3-0 (0-0)

Bramki: 51’ Michalski, 58’ Paszek, 90’ Leks

Skład: Bartkiewicz (70’Fojcik) – Koźniewski (55’ Gruszczyński), Piwczyk, Sowa, Łoboda (60’ D.Jakubczyk) – Sikora (46’ Sarzała), Brehmer (60’ Muszalik), Bubrowski (60’ Szymik), Rajman (60’ Leks), Paszek (75’ Sikora) – Michalski (60’ Jurowicz)

Już niedługo przedstawimy sylwetki nowych graczy pozyskanych w zimowym okienku transferowym oraz Kadrę na rundę wiosenną 2012/2013