Zwycięstwo na trudnym terenie

29 kwietnia 2013 0 przez Admin

Kolejne trzy punkty i 14 wygraną w tym sezonie zanotowali piłkarze LGKS 38 Podlesinanka. Tym razem zwycięstwo 1-2 odniesione zostało po ciężkim boju i na trudnym terenie LKS-u Ciężkowianka.

Od samego początku meczu boiskowe poczynania determinowane były nawierzchnią boiska, która mówiąc najdelikatniej, nie bardzo nadawała się do gry w piłkę nożną. Nasi rywale preferujący siłowy futbol i mający w składzie rosłych zawodników, na czele z bramkostrzelnym Radomirem Jarzynką, postawili wysoko poprzeczkę i praktycznie przez większość spotkania starali się utrzymywać grę z dala od własnego pola karnego. Pierwsza połowa nie przyniosła bramek. Podlesianka dwukrotnie mogła objąć prowadzenie, jednak piłka w obu przypadkach nie chciała znaleźć drogi do bramki. Gospodarze odpowiedzieli mocnym strzałem w słupek zza szesnastki.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ zmianie i w dalszym ciągu mieliśmy „mecz walki” W 60 minucie gry na lewym skrzydle urywa się gracz z Ciężkowic , zagrywa piłkę wprost do jednego z zamykających akcję zawodników, który po uderzeniu przy słupku zdobywa bramkę.

Stracony gol nie załamał Podlesianki i kilka minut później odpowiadamy wyrównującą bramką Grzegorza Sikory, który najszybciej odnalazł się w podbramkowym tłoku. Wyrównujący gol podział nas pobudzająco i na najbliższy kwadrans przejęliśmy inicjatywę w meczu. Najpierw Adrian Leks uderzył głową minimalnie obok bramki a chwilę później rzut wolny z okolic szesnastego metra perfekcyjnie wykonuje Sebastian Bubrowski, dając prowadzenie naszej drużynie. Mogliśmy dość szybko dobić gospodarzy, jednak najpierw niewiele brakło by efektowny strzał z półobrotu Leksa wpadł do bramki a chwilę później do pustej bramki nie trafia Karol Jakubczyk.

Trzeba zaznaczyć, że również gracze LKS-u mieli swoje okazje w końcówce spotkania, jednak na nasze szczęście groźne strzały przechodziły obok bramki.

Kolejne mecz już w najbliższą środę o godz. 17.00. Pojedynek odbędzie się na naszym stadionie a przeciwnikiem będzie Unia Dąbrowa Górnicza. W zeszłej rundzie w spotkaniu obu zespołów padł remis 3-3.

Raport: LKS Ciężkowianka – LGKS PODLESIANKA 1-2 (0-0)

Bramki: Sikora, Bubrowski (rzut wolny)

Skład LGKS-u: Bartkiewicz, Łoboda, Piwczyk, Sowa(75’Gruszczyński), Sarzała, Paszek, Brehmer(55’Leks), Bubrowski, Rajman(80’Jurowicz), Koźniewski, Sikora(85’K.Jakubczyk)