Podlesianka vs Warta Zawiercie – 2:1

12 maja 2013 0 przez Admin

Zapowiadający się jako hit kolejki mecz pomiędzy Podlesianką a Wartą Zawiercie rzeczywiście okazał się szlagierem . Nie zabrakło kibiców, ciągłego dopingu, rewelacyjnej oprawy a przede wszystkim bramek i oczywiście zwycięstwa naszego zespołu. Po emocjonującym spotkaniu nasz zespół pokonał drużynę Warty 2-1!

Już od pierwszego gwizdka sędziego zaczęliśmy grać ofensywnie, szybko dochodząc do kilku naprawdę dobrych sytuacji bramkowych. Najpierw bramkarza gości starał strzałem zaskoczyć Sikora a chwile później dwukrotnie bardzo dobrych okazji nie wykorzystał K.Jakubczyk.

Ok. 20 minuty dynamiczną akcję przeprowadza Paweł Koźniewski i w sytuacji „sam na sam” z bramkarzem zdobywa swoją pierwszą bramkę w tym sezonie.

Zdobyty gol, niespodziewanie spowodował spadek jakości naszej gry i goście kilkukrotnie stwarzali sobie groźne okazje do wyrównanie, po których udanie interweniował nasz bramkarz Bartkiewicz. Mimo naporu gości, kilkukrotnie udało nam się wyprowadzić groźne kontrataki a w najlepszej sytuacji strzał Koźniewskiego minimalnie minął słupek bramki Zawiercian.

W przerwie ostra reprymenda trenera podziałała na zawodników mobilizująco i od początku drugiej części gry byliśmy już stroną wyraźnie dominującą, zdecydowanie dążąc do podwyższenia prowadzenia. Po kilkunastu minutach wreszcie udało nam się udokumentować przewagę a swoją bramkę, po strzale głową , zdobył wracający do gry po kontuzji Krzysztof Michalski. Kilka minut później jego wyczyn mógł skopiować Sowa, jednak piłka minimalnie przeszła nad bramką.

Popełniający wiele błędów sędzia tego spotkania nie popisał się również w kluczowej sytuacji przy bramce kontaktowej dla Warty. Arbiter nie dostrzegł wyraźnego faulu na Rajmanie, dzięki czemu goście przeprowadzili szybki kontratak, dogrywając piłkę wzdłuż pola karnego, gdzie mimo ofiarnych prób ratowania sytuacji przez bramkarza i obrońców, napastnikowi Warty udało się znaleźć drogę do naszej bramki.

Mimo utraty gola w dalszym ciągu mieliśmy kontrolę nad zdarzeniami boiskowymi i dość szybko mogliśmy ponownie zwiększyć prowadzenie, jednak piłkę po strzale Rajmana z bramki wybił jeden z obrońców.

Kilka ostatnich minut było nerwowych, gdyż w 89 minucie drugą żółtą kartkę otrzymał kapitan Podlesianki – Brehmer, jednak zespół stanął na wysokości zadania i utrzymał zasłużone prowadzenie do końca.