Jubileusz 75-lecia LGKS 38 Podlesianka

Jubileusz 75-lecia LGKS 38 Podlesianka

1 lipca 2013 0 przez Admin

Nie opadły jeszcze emocje związanie z fetą naszych piłkarzy z okazji awansu do IV ligi a już klika dni później – 30 czerwca, odbył się okazały jubileuszu 75-lecia istnienia Klubu.

W ramach obchodów odbył się festyn z szeregiem imprez towarzyszących – koncertami, występami artystycznymi i kabaretowymi a przede wszystkim meczami piłkarskimi.

Na wstępie odbył się mecz pomiędzy najmłodszymi adeptami naszego Klubu a ich rodzicami, później spotkanie pomiędzy Oldbojami Podlesianki a Urzędem Miasta Katowice, które stosunkiem 2-4 wygrali urzędnicy magistratu.

Na deser, licznie zgromadzeni kibice, mogli obejrzeć pojedynek pomiędzy świeżo upieczonym beniaminkiem IV ligi – LGKS 38 Podlesianka a drużyną Wisły Kraków. Spotkanie dostarczyło spodziewanych emocji – nie brakowało bramek, widowiskowych akcji oraz efektownej oprawy meczowej, którą kolejny raz przygotował nasz Klub kibica. Trzeba przyznać, ze liczby widzów – ok. 1000 osób , nie powstydziłyby się klubu nawet ze zdecydowanie wyższej ligi.

Mecz w regulaminowym czasie zakończył się wynikiem 2-2 (0-0) a w rzutach karnych lepszym okazał się nasz zespół, który wygrał konkurs „jedenastek” w stosunku 4-3. Bramki dla Podlesianki zdobyli Adrian Leks i Artur Muszalik.

Po meczu odbyła się część oficjalna, na której obecni byli przedstawiciele władz miasta – Prezydent Piotr Uszok oraz jego Wiceprezydenci. Nie zabrakło również oficjeli Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS-ów czy zaprzyjaźnionych klubów piłkarskich – m.in. delegacji IIligowego Rozwoju Katowice.

W trakcie części oficjalnej zostały również wręczone puchary i medale dla zawodników naszego Klubu. Najpierw uhonorowani zostali Juniorzy, którzy odebrali trofeum za zwycięstwo w Podokręgowej Lidze Juniorów , a następnie Pierwszy Zespół Podlesianki, któremu przekazano okazały puchar za zwycięstwo w II grupie Klasy Okręgowej i awans do IV ligi.

Nie zapomniano również o ludziach zasłużonych dla Podlesianki, którym władze Śląskiego Związku Piłki Nożnej wręczyły honorowe odznaki – brązową, srebrną oraz złotą.

Po oficjalnych wystąpieniach, publiczność przy występach artystycznych bawiła się wśród licznych stoisk gastronomicznych, najmłodsi mogli poczuć przypływ adrenaliny w ustawionym na potrzeby festynu lunaparku a zaproszeni goście zaproszeni zostali przez włodarzy Klubu na wystawny bankiet.