Podlesianka vs Góral Żywiec – 4:1

20 września 2013 0 przez Admin
Mecz „podwyższonego ryzyka”, jakim Policja ochrzciła pojedynek LGKS-u 38Podlesianki z CzarnymiGóral znaczną część kibiców. Ci co przyszli, nie żałowali, gdyż po bardzo emocjonującym meczu nasi zawodnicy ograli Górali aż 4-1.

Już od pierwszych minut meczu zawodnicy z Podlesia przejęli inicjatywę, raz po raz wyprowadzając groźne ataki na bramkę gości. W pierwszym kwadransie dwukrotnie dobre okazję do otwarcia wyniku miał Szostek, jednak najpierw po doskonałym podaniu Bubrowskiego , przegrał pojedynek z bramkarzem Żywczan a kilka minut później jego strzał z linii pola karnego trafia w słupek.

Kiedy wydawało się, iż gol dla Podlesianki jest tylko kwestią czasu, goście w 32 minucie przeprowadzają kontrę a nieporozumienie naszej obrony, niespodziewanie wykorzystuje Osmałek. Bramka podcięła na pewien czas skrzydła zawodnikom Podlesianki i niewiele brakowało, by kolejna akcja Górali również zakończyła się golem.

Tuż przed przerwą znowu robi się gorąco pod bramką Majerczyka, jednak po raz kolejny wychodzimy obronną ręką.

Po zamianie stron nasz zespół zabrał się ostro do pracy, mocno napierając na obronę Górala. Na efekty trzeba było czekać do 60 minuty, kiedy to strzał z rzutu wolnego Sebastiana Bubrowskiego z ok. 35 metrów, po błędzie broniącego bramki Wnętrzniaka, niespodziewanie wpada do bramki, dając wyrównanie.

Goście zaraz po rozpoczęciu gry od środka, mogli znowu wyjść na prowadzenie, lecz Szymoński po solowym rajdzie uderza minimalnie obok słupka. Na szczęście szybko udaje nam się ostudzić zapał gości i w 62 minucie po krzyżowym dograniu Rajmana, plasowany strzał Dawida Marka wpada w długi róg bramki Wnętrzniaka i wychodzimy na prowadzenie.

Od tego momentu cofnęliśmy się dając więcej pola graczom z Żywca, jednak tego dnia formacja defensywna nie popełniła już więcej żadnego błędu.

W ostatnich 10 minutach Górale otworzyli się, co było wodą na młyn dla naszych kontrataków. Najpierw podania wzdłuż bramki Jurowicza, nie udało się wykorzystać Michalskiemu a kilka minut później nasz napastnik odwzajemnia się dokładnym dograniem Dawidowi Jurowiczowi a ten z największym spokojem pokonuje golkipera gości.

W ostatniej akcji meczu lewą stroną urywa się Gruszczyński i zagrywa idealnie do czekającego na polu karnym Tomasza Wańka który ustala wynik meczu na 4-1.