Grzegorz Rajman trenerem Podlesianki

Grzegorz Rajman trenerem Podlesianki

10 października 2013 0 przez Admin

Zarząd LGKS 38 Podlesianka oficjalnie powierzył funkcję pierwszego trenera Grzegorzowi Rajmanowi. Nowy szkoleniowiec przynajmniej do końca bieżącej rundy będzie dzielił obowiązki z występami na boisku.

Grzegorz Rajman (urodzony 10 grudnia 1975 roku) jest co prawda wychowankiem Stadionu Śląskiego, ale większość swojej kariery spędził w Katowicach, jako zawodnik Rozwoju, w którym w sumie spędził 12 sezonów, będąc jednym z najlepszych graczy w historii klubu. Dwukrotnie swoich sił próbował w wyższych ligach – najpierw w barwach Odry Wodzisław jesienią 2000 roku wystąpił 4 razy na szczeblu ekstraklasy, a w Ruchu Chorzów, jesienią 2005 roku, plany pokrzyżowała mu groźna kontuzja i udało mu się tylko raz wystąpić w barwach „Niebieskich”.

Po jej wyleczeniu wrócił jeszcze na rundę jesienną w 2007 roku do Rozwoju, a następnie na cztery i pół sezonu zakotwiczył w Sole Oświęcim, pomagając drużynie piąć się w górę piłkarskiej drabinki. Do Podlesianki trafił wiosną 2013, przyczyniając się do awansu do IV ligi.

Dla popularnego „Marasa” będzie to pierwsza samodzielna praca na szczeblu seniorskim, gdyż dotychczas był asystentem pierwszego trenera w Rozwoju Katowice, Sole Oświęcim i Podlesiance a jako pierwszy trener prowadził grupy młodzieżowe Rozwoju Katowice.

W prowadzeniu Zespołu pomagać mu będzie Dawid Brehmer, który piastować będzie funkcję asystenta i trenera-koordynatora. On również pracę szkoleniową łączyć będzie z występami na boisku.

Dotychczasowy trener Rafał Bosowski, który wywalczył dla Podlesianki historyczny awans do IV ligi i prowadził drużynę w pierwszych meczach obecnego sezonu, zrezygnował z prowadzenia zespołu z powodów rodzinnych. Nie kończy jednak definitywnie swojej przygody z Podlesianką, gdyż sprawować będzie funkcję Dyrektora Sportowego.