Wisła pokonana!

29 marca 2014 0 przez Admin2

W drugim spotkaniu rundy rewanżowej nasz zespół rozegrał mecz z drużyną KS Wisła Ustronianka. Podobnie jak w poprzednim spotkaniu obu zespołów (4-4) nie brakowało bramek i  nagłych zwrotów akcji.

Gospodarze z Podlesia zaczęli mecz bardzo dobrze, bo już w 3 minucie fatalny błąd bramkarza Kawuloka wykorzystuje Krzysztof Michalski, zdobywając pierwszą bramkę. Wydawało się, że wszystko pójdzie gładko, jednak z kolejnymi minutami chaos na boisku powodował, że gra była szarpana a lekką przewagę uzyskali goście z Beskidów. Na szczęście w ostatniej akcji pierwszej połowy róg wykonuje Bubrowski a „bramkę do szatni” strzałem głową zdobywa Marcin Łoboda.

Po przerwie gra naszych zawodników uległa poprawie i wydawało się, iż tylko kwestią czasu będzie podwyższenie prowadzenia. Niestety w 64 minucie, wychodzącego na czystą pozycję, napastnika Wisły fauluje Sowa, efektem czego nasz obrońca otrzymuje czerwoną kartkę, a goście otrzymują rzut karny, którego pewnym egzekutorem jest Michał Pietraczyk. Dziesięć minut później  goście idą za ciosem i po akcji „sam na sam” Sebastian Juroszek strzela wyrównującą bramkę.

Sytuacja robiła się naprawdę nieciekawa, gdyż grająca w przewadze Wisła uzyskiwała coraz większą przewagę, jednak w 77 minucie za niesportowe zachowanie drugą żółtą kartkę otrzymuje gracz gości, dzięki czemu siły na boisko ponownie się wyrównują.

Końcówka spotkania to już popis siły ofensywnej Podlesianki  – najpierw w 85 minucie –  Jurowicz dynamiczny rajd prawym skrzydłem kończy dograniem do Michalskiego, który ze spokojem dopełnia formalności, a w 87 minucie nasz napastnik kompletuje hattricka’a wykorzystując prostopadłe podanie Jakubczyka. Wiślacy mieli jeszcze jedną okazję w ostatniej akcji meczu, lecz ku zdziwieniu wszystkich sędzia zamiast bramki wskazał na rzut rożny.

Mimo, iż nasza gra nie wygląda jeszcze tak jakbyśmy chcieli, liczą się punkty, a ku zaskoczeniu wielu, Podlesianka w dwóch pierwszych meczach uzyskała ich komplet!

W meczu z Wisłą nie mogli wystąpić: pauzujący za kartki Brehmer, kontuzjowany Gruszczyński oraz ciągle czekający na certyfikat z Ukrainy – Krasnoshchokov.

Przed nami trudny wyjazdowy pojedynek z odmienioną po słabej jesieni – Fortecą Świerklany. Mecz odbędzie się w najbliższą sobotę o godz. 16.00.

Szczególne podziękowania kierujemy dla kibiców Podlesianki, którzy licznie stawili się na mecz i przez całe 90 minut głośno dopingowali nasz Zespół!