Prawo serii

Prawo serii

25 maja 2014 Wyłączono przez Admin2

Podlesianka w 27 kolejce ligowej wygrała na własnym stadionie z drużyną Jedności 32 Przyszowice 2-1. Było to trzecie zwycięstwo  z rzędu naszych zawodników!

Od samego początku spotkania zarysowała się przewaga ekipy z Podlesia. Tradycyjnie dobrze zorganizowana obrona i szukanie sposobności na szybki atak – tak w skrócie można opisać styl gry gospodarzy.  Sporo piłek trafiało do skrzydłowych – Jurowicza i Kuta, którzy sprawiali sporo problemów kryjącym ich przeciwnikom. Już na samym początku wynik mógł otworzyć Sarzała, jednak z najbliższej odległości nie udało mu się dobrze złożyć do strzału i bramkarz nie miał problemów z interwencją.

W 21 minucie rzut rożny wykonuje Bubrowski i kolejny raz w tej rundzie dokładnie dogrywa ją do Andrzeja Sarzały, który uprzedza kryjących go obrońców i głową pakuje piłkę do bramki Przyszowic.

Niestety z prowadzenia nie cieszyliśmy się zbyt długo, bo zaraz po rozpoczęciu gry od środka goście zagrywają na prawe skrzydło, skąd piłka dochodzi do Mnochego, a ten plasowanym strzałem daje wyrównującą bramkę.

Dziesięć minut później na dynamiczną akcję decyduje się Jurowicz i będąc już w polu karnym zostaje ścięty przez biorących go w kleszcze obrońców. Sędzia bez wahania wskazuje na „wapno”, a egzekutorem karnego jest sam poszkodowany. Niestety popularny Juri uderza za słabo i bramkarz Jedności jest górą w tym pojedynku. Warto odnotować jeszcze strzał Gębczyka, który przeszedł centymetry obok słupka.

Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej części gry w dalszym ciągu to gospodarze byli stroną przeważającą i przede wszystkim bardziej zdeterminowaną.  Bliski zdobycia gola był Muszalik, ale zabrakło mu kilku centymetrów, żeby przeciąć lecącą wzdłuż bramki piłkę.

W 65 minucie kolejny raz Bubrowski wykonuje rzut rożny, a piłka po wybiciu przez obrońcę trafia do czekającego na 16 metrze Marcina Łobodę, który potężnym strzałem z woleja strzela zwycięskiego gola.

Dwukrotnie po prostopadłych podaniach Bubrowskiego lewym skrzydłem urywał się Jurowicz, jednak w finalnej fazie nie udało mu się prawidłowo wykończyć akcji strzałem.

W ostatnich minutach do odrabiania strat rzucili się gracze z Przyszowic, jednak dobrze dysponowana obrona i pewnie interweniujący Surma nie dali się już ani razu zaskoczyć.

 

Kolejka XXVII 24.05.2014

LGKS 38 Podlesiaka – LKS Jedność 32 Przyszowice 2:1 (1:1)

1:0 – Sarzała (21min.) – głową

1:1 – Mnochy (23min.)

2:1 – Łoboda (65 min.)

PODLESIANKA: Surma – M. Niesyto, Sarzała, Sowa, Łoboda – Kut (70’ Jacenik), Brehmer, Gębczyk (75’ Koźniewski), Bubrowski, Jurowicz (84’ Gruszczyński) – Muszalik (65’ Knapek)   Trener Jakub Musioł

JEDNOŚĆ: Szindler – Szołtysek, Stocki, Blaszke (46’ Poznański), Pastor – Piewko, Wiercioch (60’ Kacprzyk), Hajok, Haase, Mnochy – Waniek (75’ Kiełtyka)   Trener Bartosz Kowal

Żółte kartki: Koźniewski, Brehmer – Hajok.

Widzów: 200