Derby dla GieKSy

8 czerwca 2014 Wyłączono przez Admin2

W ostatnim domowym meczu tego sezonu nasi zawodnicy ulegli 2-5 rezerwom Katowickiego GKS-u. Była to jednocześnie przedostatnia kolejka sezonu 2013/2014

Paradoksalnie wynik, który padł na Sołtysiej zupełnie nie odzwierciedla przebiegu gry, gdyż to Podlesianka stworzyła sobie zdecydowanie więcej sytuacji bramkowych a zespół gości wykazał się praktycznie 100% skutecznością. Oczywiście trzeba oddać GKS-owi, że doskonale tego dnia wyprowadzał kontry a nasza gra w defensywie drugi raz z rzędu daleka była od ideału.

Już na samym początku spotkania mogliśmy zapunktować, ale po dobrym dograniu Sowy, Łoboda uderzył głowa minimalnie obok bramki. Niestety szybko sytuacja ta się zemściła, bo w 7 minucie gry goście otrzymują rzut karny, którego skutecznym egzekutorem jest Kuliński. Próbowaliśmy atakować, jednak szczęście nie dopisywało nam i kilka niezłych okazji padło łupem golkipera gości. Drugi cios spadł na nas w 35 minucie, kiedy akcję strzałem do bramki sfinalizował po raz drugi Kuliński. Gdy pierwsza połowa dobiegała już  ku końcowi, w zamieszaniu podbramkowym najszybciej odnajduje się Mateusz Sowa i strzałem głową strzela bramkę kontaktową.

Po przerwie zaczęliśmy grać agresywniej do przodu a pod bramką GKS-u znowu zrobiło się gorąco. W 54 minucie po ładnej akcji zespołowej sam na sam wychodzi Knapek, jednak mający „dzień konia” bramkarz Kucharski wygrywa ten pojedynek. Kilkanaście sekund później po raz kolejny sprawdza się porzekadło o niewykorzystanych okazjach i zamiast wyniku 2-2 goście strzelają bramkę na 1-3 i kilka minut później na 1-4 a strzelcem obu goli jest Sawicki.

Nadzieję w serca zawodników Podlesianki wlewa Muszalik, który zaraz po wejściu na boisko płaskim strzałem z lewej nogi strzela gola. W odstępie kilku minut popularny Muszi mógł strzelić co najmniej 2 gole, jednak po raz kolejny cudów w bramce dokonywał Kucharski.

Na kwadrans przed końcem meczu, goście po bramce Góry, ustalają wynik spotkania na 2-5

Gra Podlesianki, mimo niekorzystnego wyniku, mogła się podobać, co daje z pewnością optymistyczny prognostyk na pojedynek ze Spójnią.

Wielkie uznanie dla licznie zgromadzonych kibiców, którzy przez cały mecz wspierali w trudnych chwilach naszych zawodników głośnym dopingiem.