Podlesie bezpieczne – teraz tylko wygrać dla kibiców!

Podlesie bezpieczne – teraz tylko wygrać dla kibiców!

9 czerwca 2014 Wyłączono przez Admin2

Zakończone wczoraj rozgrywki II ligi zachodniej wykrystalizowały częściowo sytuację spadkową dla zespołów IV Ligi Śląskiej. Niepewne na chwilę obecną będzie  13 miejsce w tabeli. Czy okaże się ono bezpieczne, czy spadkowe dowiemy się po spotkaniach barażowych o awans do II ligi Centralnej, w których z naszego regionu bierze udział Nadwislan Góra. Istotny będzie również proces rozpatrzenia odwołań dot. braku przyznawania licencji dla Klubów nowej II Ligi.

Na szczęście według wszelkich znaków na niebie i ziemi miejsce 12, które w najgorszym wypadku może zając nasz Zespół, będzie bezpieczne i w sezonie 2014/2015 w dalszym ciągu występować będziemy na szczeblu IV ligowym!

Do rozegrania pozostało nam ostatnie wyjazdowe spotkanie ze zdegradowaną już Spójnią Landek. Najwyższym miejscem, które w przypadku naszego zwycięstwa możemy zając jest lokata 9, natomiast w skrajnie negatywnym układzie (nasza porażka i zwycięstwo Unii Racibórz) rozgrywki możemy zakończyć na miejscu 12. Jest więc o co walczyć, zwłaszcza, że należy się to naszym wiernym sympatykom, którzy nawet w trudnych chwilach nie odwrócili się od nas i zawsze wspierali swoją obecnością  i głośnym dopingiem!

Do ostatniego meczu podejdziemy osłabieni brakiem kontuzjowanych Sebastiana Bubrowskiego i Pawła Koźniewskiego, natomiast treningi po urazie stawu skokowego w tym tygodniu powinien wznowić nasz bramkarz Kamil Bartkiewicz.

Poniżej prawdopodobny układ spadkowy w naszej Lidze:

1. Jeżeli Nadwiślan Góra nie awansuje do II Ligi Centralnej (baraże w okresie 14-28 czerwiec) z naszej ligi spadną 3 drużyny (Spójnia Landek, AKS Mikołów, KS Wisła) a zespół z miejsca 13 (Forteca Świerklany lub Unia Racibórz) powalczą w barażu z zespołem z miejsca 13 w gr. 1 IV Ligi ( zagrożone tym miejscem są na chwilę obecną: MLKS Woźniki, RKS Grodziec, Raków II Czestochowa i Zieloni Żarki)

2. Jeżeli Nadwislan Góra awansuje do II Ligi Centralnej spadać będą tylko 3 zespoły (Spójnia Landek, AKS Mikołów, KS Wisła), natomiast pozostałe miejsca będą bezpieczne.

3. Sytuację spadkową może na „plus” zmienić proces przyznawania licencji na grę w II Lidze -tj. gdyby komisja licencyjna podtrzymała swoje decyzje o nieprzyznaniu ich sportowo utrzymanym już Górnikowi Wałbrzych lub Warcie Poznań, to na ich miejsce wskoczyć może Polonia Bytom a w drugiej kolejności Raków Częstochowa. Problem w tym, iż obu śląskim klubom na chwilę obecną przyznania licencji odmówiono. Do czasu rozpatrzenia odwołań zainteresowanych klubów, ciężko uznać ten scenariusz za realny.

Oczywiście powyższe dywagacje są tylko kalkulacjami administratorów tej strony i w zadnym wypadku nie są wiążące. Nie odpowiadamy za jakiekolwiek inne scenariusze, które Ślaski Związek Piłki Nożnej może wprowadzić.

Tematykę spadów z IV ligi porusza również zaprzyjaźniony portal SportowaSilesia:  http://www.sportowasilesia.com/ile-druzyn-spadnie-z-iv-ligi,d5694.html