Coraz bliżej do wiosny

Coraz bliżej do wiosny

6 marca 2015 Wyłączono przez Admin2

Przed zawodnikami Podlesianki ostatni okres zimowych przygotowań. Do rozegrania pozostało już tylko dwa sparingi, gdzie najbliższy z nich odbędzie się w sobotę 7 marca o godz. 13.00 na płycie głównej Górnika MK w Katowicach – Kostuchnie. Rywalem, w pierwszym w tym roku meczu na naturalnej trawie, będą rezerwy II-ligowego Rozwoju Katowice.

Trener Łukasz Krupa dysponuje już prawie kompletną kadrą zawodniczą, a w najbliższym tygodniu ostatecznie sfinalizowane zostaną umowy transferowe Adama Zająca, Łukasza Piwczyka i Wojciecha Tomaszewskiego. Na razie nie wiadomo czy na Sołtysiej występować będzie Mateusz Rabiej, któremu na przeszkodzie stoją póki co sprawy zawodowe.

Na początku tygodnia z treningów wypadł Maciej Niesyto, i niestety wszystko wskazuje na to, że dość mocne skręcenie stawu skokowego może wykluczyć go z inaugurującego meczu z Iskrą Pszczyna.  Z powodu choroby w sparingu z Rozwojem nie wystąpi natomiast Krzysztof Michalski.

Na wtorkowym treningu pojawił się natomiast Jose Garcia Acosta. 21-letni Hiszpan, jest środkowym obrońcą, który występował ostatnio w III-ligowym Antequera CF.  Szansę pokazania się w warunkach meczowych otrzyma w najbliższym meczu z Rozwojem.

Zaproszenie do treningów z Pierwszym zespołem otrzymała dwójka juniorów – są to Kamil Kopiec i Bartosz Abramczyk.

Ostatnim sprawdzianem przed rozpoczęciem ligi, będzie sparing z Górnikiem MK Katowice.