Kadra w komplecie – Podsumowujemy zimowe transfery

Kadra w komplecie – Podsumowujemy zimowe transfery

18 marca 2015 Wyłączono przez Admin2

W okresie zimowy w obozie Podlesianki doszło do małej rewolucji kadrowej. Pierwsza zmiana nastąpiła jeszcze w zeszłym roku, gdyż pod zakończonej rundzie jesiennej, ustępującego ze stanowiska Jakuba Musioła, jako pierwszego szkoleniowca, zastąpił szlifujący wcześniej swój warsztat trenerski w Energetyku ROW Rybnik – Łukasz Krupa.

Ruch transferowy wśród zawodników był spory, a podsumowanie zaczniemy od graczy odchodzących z Podlesianki. Z drużyną pożegnało się dwóch golkiperów – Tomasz Surma, który w minionej rundzie występował w  spotkaniach pucharowych, a w lidze zaliczył tylko kilkuminutowy epizod.   Dotychczasowy zmiennik Bartkiewicza, wrócił do klubu, z którego został wcześniej pozyskany, czyli do IV-ligowca ze Świętokrzyskiego – MKS-u Neptun Końskie. Kontuzja uniemożliwiła natomiast treningi, nominalnie trzeciemu bramkarzowi – Mateuszowi Gniadkowi, który w minionej rundzie zaliczył seniorski debiut w końcówce meczu z LKS-em Bełk.

Sporo zmian było również w wśród młodzieżowców, gdyż aż trzech dotychczasowych zawodników zmieniło barwy klubowe. Tomaszowi Gąsiorkowi, który zaliczył na jesień 12 występów, zakończyło się wypożyczenie z Rekordu Bielsko Biała, a w poszukiwaniu regularnej gry udał się do naszego sąsiada zza miedzy, występującego w Klasie Okręgowej – Górnika MK Katowice. W tym samym kierunku, na półroczne wypożyczenie, przechodzi Józef Gębczyk, który jako jedyny z całego zespołu zagrał wszystkie 15 ligowych meczów od pierwszej do ostatniej minuty. Ostatni z młodzieżowców Radosław Szpiech (11 meczów na jesień), spróbuje na wypożyczeniu swoich sił w Górnika Piaski, który tak jak my, będzie bronił się przed spadkiem, ale w I grupie IV ligi.

Ostatni z odchodzących graczy to Mateusz Warzecha (14 występów). 23-letni skrzydłowy zakończył wypożyczenie z Rozwoju Katowice, z którego najprawdopodobniej przejdzie do AKS-u Mikołów.

 

Zawodnicy przychodzący do klubu to:

Wojciech Tomaszewski (25 lat) – bramkarz. Pozyskany na zasadzie transferu definitywnego z III-ligowego Górnika Wesoła, w którym w ostatnich trzech sezonach zaliczył 3o występów. W latach 2008-2011 znajdował się w kadrze II-ligowego GKS-u Tychy.

Paweł Sikora (19 lat) – bramkarz. Zawodnik grup młodzieżowych ekstraklasowego Podbeskidzia Bielsko-Biała, ostatnio występujący w Pasjonacie Dankowice (Bielska Klasa Okręgowa), z którego to został wypożyczony do naszego zespołu do końca bieżącego sezonu.

Kamil Fus (20 lat) – obrońca. Wychowanek Rozwoju Katowice, a później zawodnik GKS Katowice, w barwach którego występował w IV –ligowych rezerwach. Występował również w Zagłębiaku Dąbrowa Górnicza (IV liga) oraz Cyklonie Rogoźnik (Klasa Okręgowa). Wypożyczony do końca sezonu.

Łukasz Piwczyk (27 lat) – obrońca. Zawodnik występujący już w latach 2010-2013 w barwach naszego klubu, do którego trafił z Górnika Wesoła. Razem z zespołem wywalczył historyczny awans do IV ligi. W ostatnich dwóch sezonach występował  najpierw w Orle Miedary, a później Sparcie Katowice.  Transfer definitywny.

Adam Zając (23 lata) – pomocnik, obrońca. Tak jak Łukasz Piwczyk, zawodnik mający w swoim cv występy w Podlesiance, do której również trafił z Górnika Wesoła. W sezonie 2012/2013 pozyskany przez III-ligową Polonię Łaziska. Przez ostatnie dwa sezony występował w Przemszy Siewierz (Klasa Okręgowa). Transfer Definitywny

Rafał Kiełbowicz (21 lat) – obrońca, pomocnik. Wychowanek GKS-u Katowice, w barwach którego zaliczył seniorski debiut występując w IV-ligowych rezerwach. Później trafił do naszego ligowego rywala – Jedności 32 Przyszowice, w którym jego plany sportowe pokrzyżowała poważna kontuzja kolana. Ostatnie pół roku odbudowywał formę w barwach Kolejarza 24 Katowice. Transfer Definitywny

Jose Garcia Acosta (21 lata) – obrońca. Hiszpański defensor jest wychowankiem Malaga CF, a później występował w klubach Puerto Malagueno, CD Rincon, a ostatnio w  w III-ligowym (Tercera Division) Antequera CF.  W Podlesiu grać będzie do końca bieżącego sezonu, gdyż tyle trać będzie również jego edukacja na Akademii Ekonomicznej w ramach programu wymiany studentów Erasmus. Wolny transfer(na zdjęciu).

Do kadry zespołu włączany został również 17 – letni obrońca – Adam Sieniawski, który występował w zeszłej rundzie w zespole juniorskim naszego klubu.

Treningi z zespołem odbywa również dwójka innych młodych wychowanków – Kamil Kopiec i Bartosz Abramczyk. W najbliższym czasie swoje szanse mogą otrzymać  również inny uzdolnieni wychowankowie grup młodzieżowych.

Jako wzmocnienie można potraktować powrót do gry w naszych barwach Krzysztofa Michalskiego. Najlepszy strzelec naszego zespołu poprzednich dwóch sezonów, całą rundę jesienną rehabilitował się po kontuzji obojczyka, a zimą jedną nogą był już w III-ligowej Polonii Łaziska. Życie lubi jednak nagłe zwroty akcji i popularny „Słonik” znowu występować będzie na Sołtysiej.

Podobnie sytuacja się ma z Sebastianem Bubrowskim. Nasz czołowy rozgrywający, na jesień zaliczył tylko dwa pierwsze mecze, po których zmuszony był poddać się zabiegowi szycia łąkotki. Rehabilitacja trwała niespodziewanie długo, jednak od początku roku „Bobi” trenuje już na pełnych obrotach, co z pewnością pozytywnie wpłynie na grę naszej drugiej linii.

Duże zmiany dotknęły również sztab szkoleniowy. Nowymi twarzami wśród współpracowników trenera Krupy, będą jego asystent i zarazem dyrektor sportowy – Rafał Górecki. Specjalistycznym treningiem z bramkarzami  zajmować się będzie Szymon Dziędziel, a klubową fizjoterapeutką została Urszula Cholewińska.

 Kadra Zespołu liczyć będzie 24 zawodników:

Bramkarze: Kamil Bartkiewicz, Wojciech Tomaszewski, Paweł Sikora

Obrońcy: Mateusz Sowa, Marcin Łoboda, Kamil Fus, Andrzej Sarzała, Paweł Koźniewski, Jose Garcia Acosta, Łukasz Piwczyk, Adam Zając, Maciej Niesyto, Adam Sieniawski

Pomocnicy i napastnicy: Sebastian Bubrowski, Dawid Brehmer, Daniel Jacenik, Rafał Kiełbowicz, Artur Muszalik, Dawid Jurowicz, Radosław Kazmarczyk, Krzysztof Michalski, Bartosz Niesyto, Nikita Krasnoshchokov, Bartosz Gruszczyński

Zaplecze kadry: Kamil Kopiec i Bartosz Abramczyk