Liga na start!

Liga na start!

6 sierpnia 2015 Wyłączono przez Admin2

Do inauguracji Ligi zostało już tylko kilka dni, w związku z czym piłkarska kadra Podlesianki na sezon 2015/2016 została praktycznie skompletowana. Oczywiście okienko transferowe otwarte jest do końca sierpnia i nie można wykluczyć jakiś dodatkowych ruchów, jednak, jeżeli nie stanie się nic niespodziewanego do rundy jesiennej przystąpimy w bardzo mocnym zestawieniu personalnym, które liczyć będzie 25 zawodników.

Pomimo spadku, udało się zachować trzon, który na dobrym poziomie umiejętności rywalizował przez 2 sezony w IV lidze, dodatkowo wzmacniając go doświadczonymi zawodnikami z innych klubów i wychowankami, którzy uzupełnią zapotrzebowanie na młodzieżowców.

Z drużyny odeszło kilku doświadczonych zawodników, jednak nie są to ubytki, które spędzały by sen z powiek. Małym zaskoczeniem było natomiast, że na finiszu okresu przygotowawczego do zespołu Unii Bieruń Stary zdecydował się odejść Józef Gębczyk, który wcześniej mocno deklarował chęć dalszych występów w naszych barwach.

Okres przygotowawczy był krótki, do tego Trener Odrobiński przez pierwsze dwa tygodnie nie miał kompletu zawodników, w związku z czym początki były bardzo trudne, a ogrywanie młodzieży w sparingach z silnymi ekipami Orła Mokre i Przemszy Siewierz zakończyło się dwukrotnie brutalnym 0-5.

Szybko jednak udało się opanować kryzys i w ostatnich trzech sparingach zespół, nie tylko występował już w mocniejszym zestawieniu, ale również zdecydowanie poprawił grę obronną i zaczął kreować akcje ofensywne. Oczywiście skuteczność była jeszcze na słabym poziomie, ale liczymy, iż i ona pojawi się we właściwym czasie. Zwycięstwa 2-1 z Naprzodem Lipiny i IV-ligowym MKS-em Myszków i 3-1 Cyklonem Rogoźnik, pokazały, iż droga obrana przez Trenera Odrobińskiego zmierza we właściwym kierunku.

Zespół ciągle się zgrywa a każda kolejna jednostka treningowa intensywnie wprowadza zawodników w filozofię taktyczną wedle której będziemy toczyć rywalizację w Klasie Okręgowej.

Przed zespołem nie zostało wytyczony konkretny cel, jednak stan posiadania zdecydowanie determinuje do tego by w każdym meczu walczyć o pełną pulę. Czas jednak pokaże, na co naprawdę będzie stać przebudowany zespół Podlesianki. Możliwości się duże, jednak zaowocują one dopiero wtedy, kiedy do umiejętności piłkarskich dodane zostaną zaangażowanie i pasja. Niezmiernie na to liczymy!

 

Kadra Podlesianki na rundę jesienną sezonu 2015/2016

Bramkarze: Kamil Bartkiewicz, Wojciech Tomaszewski

Obrońcy: Bartosz Gruszczyński, Dawid Jakubczyk, Marcin Łoboda, Łukasz Piwczyk, Krzysztof Renner, Andrzej Sarzała, Mateusz Sowa, Adam Sieniawski

Pomocnicy: Dawid Brehmer, Sebastian Bubrowski, Filip Gawin, Karol Jakubczyk, Dawid Jurowicz, Radosław Kempa, Rafał Kiełbowicz, Bartosz Niesyto, Michał Oślislok, Marcin Strzoda, Adam Zając

Napastnicy: Bartosz Abramczyk, Rafał Dąbrowski, Paweł Hajduk, Artur Muszalik

 

Podlesie do boju!!

LGKS (185)