I-ligowcy zrobili różnicę. Rozwój II – Podlesianka 3-0

I-ligowcy zrobili różnicę. Rozwój II – Podlesianka 3-0

15 sierpnia 2015 Wyłączono przez Admin2

Nie udało się wywieźć choćby punktu naszym zawodnikom z trudnego terenu katowickiego Rozwoju. Klub ze Zgody wystawił bardzo mocny skład z 7 I-ligowcami w składzie, jednak nie było to głównym czynnikiem porażki, a największe pretensje o końcowy wynik, zawodnicy z Podlesia mogą mieć tylko sami do siebie.

Mecz rozpoczynaliśmy z „ujemnym kontem”, gdyż już 3 minucie spotkania kuriozalną bramkę z rzutu rożnego zdobył dla Rozwoju – Fabian Wlaź. Młody pomocnik uderzył piłkę z narożnika, jednak przecinający dośrodkowanie obrońca zmylił naszego bramkarza, a piłka ku zdumieniu wszystkich znalazł się w bramce.

Kolejne minuty to raczej przewaga graczy Rozwoju, wśród których, szczególnie dużo krwi napsuł naszym obrońcom- Filip Kozłowski, który jeszcze 2 godziny wcześniej strzelił bramkę dającą remis z Bytovią Bytów.

W Ostatnim kwadransie Podlesianka zaczęła dochodzić do głosu, a motorem napędowym wielu akcji był dobrze dysponowany Dawid Jurowicz. Nasz skrzydłowy raz po raz urywał się kryjącym go obrońcom, próbując również strzelać, jednak jego dwa strzały bez problemu wyłapywał Gocyk.

Po raz kolejny zaszwankowało ostatnie podanie, gdyż w niektórych sytuacjach Podlesianki, wystarczyło dokładne dogranie by stworzyć naprawdę niezłą okazję bramkową.

Po przerwie gra znowu się wyrównała, jednak ciągle dość wyraźną przewagę w posiadaniu piłki mieli gospodarze. Staraliśmy się kontrować i dwukrotnie Bartosz Niesyto mógł doprowadzić do wyrównia. Najpierw po prostopadłej piłce Jurowicza, dał się uprzedzić obrońcy, a chwilę później jego strzał z bliskiej odległości przeszedł centymetry obok słupka.

W ostatnich dziesięciu minutach postawiliśmy wszystko na jedną kartę, lecz gospodarze niczym wytrawny bokser dwukrotnie jeszcze wypunktowali nasza defensywę. Najpierw ”bombę” Żaka w spojenie dobija Kamil Adamczyk, a chwilę później właśnie Adam Żak stawia kropkę nad „i” i ustala wynik meczu na 3-0.

Wartym odnotowania jest fakt, że kolejne debiuty zaliczyła nasza klubowa młodzież. W pierwszym składzie wyszedł 17-letni Radosław Kempa, a w 70 minucie zmienił go jego rówieśnik Marcin Strzoda.

Protokół meczowy

2 kolejka Klasy Okręgowej gr I

Sobota, 15 sierpnia, godz. 15.00, Stadion Rozwoju

Rozwój II Katowice – LGKS 38 Podlesianka 3-0 (1-0)

1-0 Wlaź (3 min.) – z rzutu rożnego

2-0 Adamczyk (79 min.)

3-0 Żak (86 min.)

Sędziował: Adam Rafalski (Bytom), widzów: 100

Rozwój: Gocyk – Czapliński (46’ Żemła), Kapias, Otrzonsek, Grolik –Barwiński, M.Gałecki, Adamczyk, Wlaź (55’ Buja), Żak – F.Kozłowski (55’ D.Kozłowski). Trener Dawid Szulczek

Podlesianka: Tomaszewski – Piwczyk, Sarzała, Renner, Łoboda – Niesyto (60′ Zając), Brehmer (60’ Oślislok), Bubrowski, Kempa (70’ Strzoda), Jurowicz – Dąbrowski. Trener Krystian Odrobiński

Rezerwa: Bartkiewicz, Abramczyk, K.Jakubczyk, Kempa