Czas na AKS

Czas na AKS

20 sierpnia 2015 Wyłączono przez Admin2

W sobotę rozegrana zostanie 3 kolejka ligowa, w której Podlesianka podejmie na własnym boisku drużynę AKS-u Mikołów.

Zespół gości w dwóch dotychczasowych występach zdobył komplet punktów, wygrywając w bardzo szczęśliwych okolicznościach z Unią Kosztowy (1-0 br. Prus) oraz już zupełnie zasłużenie z Górnikiem 09 Mysłowice (3-1 br. Prus, Pitlok, Nowak).

Oba zespoły w rocznych odstępach czasowych spotkał ten sam los, czyli gorycz spadku z IV ligi. Mikołowianie spadli w sezonie 2013/2014, natomiast Podlesie rok później.

W związku z powyższym najnowsza historia wzajemnych pojedynków ogranicza się tylko do sezonu 2013/2014, którym dwukrotnie spotkaliśmy się Mikołowianami w IV lidze.
W pierwszym meczu na nowym stadionie w Mikołowie padł bezbramkowy remis, natomiast w rewanżu ulegliśmy AKS-owi aż 0-3 po bramkach Twardawy (43min) oraz Sarneckiego (80, 82min)

W szeregach zespołu trenera Krzysztofa Szybieloka wielu jest zawodników pamiętających dobre IV-ligowe czas – są to m.in. tworzący trzon zespołu – Tomasz Brysz, Sebastian Kubisz, Waldemar Welcz, Robert Prus, czy najbardziej doświadczony Tomasz Twardawa. Rosły obrońca AKS-u przez wiele lat występował również na szczeblu II i III ligi m.in. w Zagłębiu Sosnowiec, Stali Sanok czy Ruchu Radzionków.

Wszyscy zawodnicy z pewnością podejdą do sobotniego pojedynku bardzo zmobilizowani. Pomimo, iż sezon dopiero się rozpoczął, oba zespoły mają wysokie aspiracje i na pewno wyjdą na stadion na Sołtysiej z zamiarem zwycięstwa.

Trener Podlesianki – Krystian Odrobiński, będzie już miał do dyspozycji Bartosza Gruszczyńskiego i Adama Sieniawskiego, natomiast z kadry meczowej wpadają na najbliższy mecz – Radosław Kempa i Karol Jakubczyk.

Liczymy, iż „trening strzelecki” we wtorkowym spotkaniu ze Spartą Katowice przyniesie pozytywny skutek i kibice na Podlesiu będą mogli cieszyć się z pierwszych 3 punktów w tym sezonie.

LGKS 38 Podlesianka – AKS Mikołów
3 kolejka Klasy Okręgowej gr. I Katowice
Sobota, 22 sierpnia 2015, godz. 17.00, Stadion Podlesianki
Sędziuje: Marcin Rusek (Katowice)