Podlesianka – AKS Mikołów 1-2

Podlesianka – AKS Mikołów 1-2

23 sierpnia 2015 Wyłączono przez Admin2

Piłka nożna nie jest sprawiedliwa i lubie żądzić się swoimi prawami. Dzisiaj po raz kolejny sprawdziło się piłkarskie porzekadło, że jak masz przeciwnika na deskach to musisz bo dobić, bo innaczej on dobije ciebie. Mimo dużego zaangażowania w grę i momentami wręcz miażdżacej przewagi nad AKS-em Mikołów, nasi zawodnicy w dalszym ciągu pozostają bez wygranej w tym sezonie.

Pierwsze minuty były dość wyrównana, a pomysłem na grę Mikołowian były diagonalne piłki kierowane za wbiegajacych skrzydłowych. Zawodnicy Podlesianki porazdzili soebie z tym i szybko uzyskali własciwy rytm gry. W 13 minucie miękką wrzutkę w pole karne oddaje Rafał Dąbrowski, a niezbyt pewne wyjście bramkarza gości wykorzystuje Rafał Oślislok i głową strzela swojego debiutanckiego gola w barwach Podlesianki. Pomimo, iż rajdy Jurowicza siały popłoch wśród obrońców Mikołowa, na przerwę zeszliśmy tylko z jednobramkowym porwadzeniem.

W 56 minucie goście wychodzą z jedną z nielicznych kontr, a piłkę dostaje Robert Prus, który wbiega w naszej pole karne, i przy asyście obrońcy końcem buta uderza piłkę między nogami naszego bramkarza.

Remis nie zadowalał Podlesianki, więc zawodnicy ostro ruszyli do przodu. W ostatnich 30 minutach w wyśmienitych sytuacjach znajdowali się – kilkukrotnie Rafał Dąbrowski, Adam Zająć, Sebastian Bubrowski, czy w końcu Andrzej Sarzała. Niestety żadna z tych akcji nie znalazła drogi do bramki, choć, wydawało się, że choć jedna musi wpaść.

Czego nie dokonała nasza defensywa, udało się niespodziewanie komuś innemu. W 92 minucie długą piłkę rzuconą za linię obrony wybija głową za polem karnym nasz bramkarz Wojciech Tomaszewski, jednak robi to tak niefortunnie, że piłka trafia na 30 metr do Roberta Prusa, który mierzonym strzałem trafia do nieobstawionej bramki, zostając z dwoma golami niekwestionowanym bohaterem Mikołowian.

Protokół meczowy:

3 kolejka Klasy Okręgowej gr I

Sobota, 22 sierpnia, godz. 17.00, Stadion Podlesianki

LGKS 38 Podlesianka – AKS Mikołów 1-2 (1-0)

1-0 Oślislok (13 min)

1-1 Prus (56 min.)

1-2 Prus (90+1 min.)

Sędziował: Wojciech Zarzycki (Bytom), widzów: 120

Podlesianka: Tomaszewski – Abramczyk (79′ Sieniawski), Piwczyk, Renner, Łoboda – Jurowicz, Brehmer, Bubrowski, Oślislok (70′ Sarzała), Gruszczyński (62′ Zając) Dąbrowski (85′ Gawin). Trener Krystian Odrobiński

Rezerwa: Bartkiewicz, Strzoda, Niesyto

Mikołów: Wąż – Czyrny (46′ Polak), Frankowski, Welcz, Kubisz–Kulisa (79′ Bojko), Nowak (90′ Sigulski), Twardawa, Wieczorek – Żyłka (75′ Wyrobek), Prus. Trener Krzysztof Szybielok

Rezerwa: Maliszewski, Rybicki, Kowslski

żółte kartki: Łoboda, Oślislok, Sarzała – Prus, Welcz, Czyrny, Żyłka,