O punkty z Unią

O punkty z Unią

1 września 2015 Wyłączono przez Admin2

W związku z Katowickimi Dożynkami, które odbywają się w weekend na obiekcie Podlesianki, V kolejka Klasy Okręgowej zainaugurowana zostanie już w najbliższy czwartek. W tym dniu podejmiemy na własnym stadionie zespół Unii Kosztowy.

Goście z Mysłowic to zespół, który mocno aspiruje do tego by zakończyć rozgrywki promocją do IV ligi, a ubiegło-sezonową kampanię przegrali dopiero w ostatniej kolejce, ulegając bezpośredniemu rywalowi do awansu – rezerwom GKS-u Tychy.

Przed nowym sezonem do zespołu doszło kilku zawodników, w tym znany z II-ligowych boisk w barwach Rozwoju Katowice Maciej Wolny, czy dwie osoby z podleską przeszłością – Daniel Jacenik, który ostatnie dwa sezony występował w naszych barwach oraz Kamil Ochojski, który grał swojego czasu w grupach młodzieżowych naszego klubu.

Zespoły Unii i Podlesianki nie ścierały się ze sobą zbyt często, a właściwie na poziomie ligowym pierwszych zespołów jeszcze nigdy. W sezonach 2005/2006 i 2008/2009 nasze rezerwy rywalizowały z Unia na poziomie A-klasy, a w sezonie 2012/2013 ograliśmy naszych najbliższych rywali w Pucharze Polski 2-0.

Oba zespoły nie wystartowały w tym sezonie zgodnie z oczekiwaniami, jednak to piłkarze z Kosztów szybciej wrócili na właściwe tory, gromiąc w dwóch ostatnich spotkaniach Górnika Mysłowice 5-1 i Spartę Katowice 6-1.

Mimo budzących szacunek ostatnich rezultatów Unii, ciężko wskazać na faworyta tego spotkania. Oba zespoły wyjdą z zamiarem zdobycia 3 punktów, co z pewnością gwarantuje świetne widowisko dla kibiców, których serdecznie zapraszamy na to spotkanie!

 

LGKS 38 Podlesianka – Unia Kosztowy
5 kolejka Klasy Okręgowej gr. I Katowice
Czwartek, 3 września 2015, godz. 17.00, Stadion Podlesianki
Sędziuje: Andrzej Majcher (Katowice)

 

zdjęcie: www.sportslaski.eu/Agata Dworczak