Plan wykonany. Podlesianka – Piast Bieruń Nowy 2-0

Plan wykonany. Podlesianka – Piast Bieruń Nowy 2-0

27 września 2015 Wyłączono przez Admin2

Mecz ligowy z Piastem Nowy Bieruń, wcale nie był pojedynkiem, w którym nasz zespół mógł bez problemu ograć niżej notowanego rywala. Gracze z Bierunia, mimo niskiej pozycji w tabeli, zagrali ambitnie i dzielnie stawiali opór Podlesiance. Takie mecze nie są łatwe, dlatego cieszy zwycięstwo i kolejne 3 punkty dopisane do naszego bilansu.

Pierwsza połowa ta bardzo duża optyczna przewaga Podlesianki, która jednak tego dnia miała problemy z wytwarzaniem sobie dogodnych okazji bramkowych. W takich momentach ważne są stałe fragmenty gry i nasz niezawodny w tych sytuacjach duet Bubrowski-Sarzała. Pierwszy dośrodkowuje w 12 minucie z rzutu rożnego, a drugi w swoim stylu uderza głową nie do obrony głową, dzięki czemu szybko wychodzimy na prowadzenie.

W drugiej połowie obraz gry nie uległ wielkiej zmianie, choć gracze Piasta z biegiem czasu rzucali coraz więcej sił w ataki, przez co kilka razy groźnie zbliżyli się pod naszą bramkę. Mimo tego bardzo dobrze zagrała obrona wraz z bramkarzem, dzięki czemu utrzymywaliśmy cały czas czyste konto z tyłu.

W 55 minucie dobrą okazję miał Jurowicz, jednak w sytuacji sam na sam, przegrał pojedynek z bramkarzem Piasta. Dziesięć minut później bliski zdobycia gola był również Łoboda, ale piłka po jego mocnym strzale z 30 metra ostemplowała słupek i wyszła w pole.

W ostatnich sekundach meczu wyprowadzamy bardzo ładną akcję zespołową – Bubrowski rozrzuca do Jakubczyka, a ten dogrywa miękko w pole karne, gdzie sytuacyjnym strzałem bramkę na 2-0 zdobywa Adam Zając.

Po zdobytym gola sędzia nie wznawiał już spotkania.

 

 

Protokół meczowy:

8 kolejka Klasy Okręgowej gr I

Niedziela, 27 września, godz. 15.00, Stadion Podlesianki

LGKS 38 Podlesianka – Piast Bieruń Nowy 2-0 (1-0)

1-0 Sarzała (12 min) – głową

2-0 Zając (90+3 min)

Sędziował: Paweł Jurga (Sosnowiec), widzów: 150

Podlesianka: Bartkiewicz – Piwczyk, Renner, Sarzała Łoboda – Abramczyk (46’ Witas), Brehmer, Bubrowski, Jurowicz (90’ Strzoda) – Dąbrowski (70’ Jakubczyk), Oślislok (85’ Zając). Trener Krystian Odrobiński

Rezerwa: Tomaszewski, Kiełbowicz, Sieniawski

Piast: Brandys – Kachel (83’ Cecuga), Mariusz Walkiewicz, Marek Walkiewicz, Magiera – Rzepa, Tracz (58’ P.Mrowiec), Bozeziński, Podsiedlik, Włoch (58’ M.Mrowiec) – Kamieński. Trener Dariusz Kapciński

Rezerwa: Krzemień

kartki: brak

 

piast 3