Łąka na horyzoncie

Łąka na horyzoncie

9 października 2015 Wyłączono przez Admin2

Na rozkładzie Podlesianki po raz drugi z rzędu staje aktualny wicelider tabeli. Po strąceniu przez naszą ekipę z tej pozycji Pogoni Imielin, wskoczył na jej miejsce zespół, z którym zmierzymy się na własnym boisku w najbliższa sobotę, czyli LKS Łąka.

Gracze spod Pszczyny, bardzo dobrze zaczęli sezon, wygrywając 6 razy, przy 2 remisach i tylko 1 porażce. Mimo, iż Trener Bronisław Loska sygnalizuje, iż celem jego podopiecznych jest przede wszystkim utrzymanie, trudno lekceważyć taki zespół, zwłaszcza, iż oprócz wysokiego miejsca w tabeli, pochwalić się on może również bardzo dobrym bilansem bramkowym (18-3).

Łączanie z zespołami z czołówki grali dotychczas trzykrotnie (1-1 z Wyzwoleniem Chorzów, 0-0 z Goczałkowicami oraz 0-1 z Mikołowem), zdobywając 2 punkty, natomiast z zespołami z dolnej połowy tabeli zdobyli komplet 18 punktów.

Najlepszym strzelcem jest Szymon Przybyłka, który zdobył w tej rundzie do tej pory 5 bramek.

Obie ekipy nie miały w swojej dotychczasowej historii okazji do oficjalnego spotkania między sobą, więc sobotni pojedynek będzie inauguracyjnym.

Jeżeli chodzi o zespół z Podlesia, to personalnie nie będzie to wyglądać optymalnie, jednak Trener Krystian Odrobiński, ma do dyspozycji wyrównaną kadrę, która powinna mocno zawalczyć o sobotnie punkty. Z przyczyn rodzinnych z meczu zwolniony jest Rafał Dąbrowski, natomiast Dawid Brehmer, po odrzuceniu przez Wydział Dyscypliny odwołania od czerwonej kartki z meczu z Imielinem, będzie musiał pauzować przez dwa najbliższe mecze. Wykluczony jest raczej również udziału w meczu Łukasza Piwczyka, który od meczu z Piastem Nowy Bieruń leczy kontuzję.

 

LGKS 38 Podlesianka – LKS Łąka
10 kolejka Klasy Okręgowej gr. I Katowice
Sobota, 10 października 2015, godz. 15.00, Stadion Podlesianki
Sędziuje: Wojciech Kretek (Bytom)

 

foto: www.sportslaski.eu/aut. Agata Dworczak