W pogoni za czołówką

W pogoni za czołówką

16 października 2015 Wyłączono przez Admin2

Przed zawodnikami Podlesianki ostatni tegoroczny pojedynek z zespołem ze ścisłej czołówki. W najbliższą sobotę nasz zespół zmierzy się w wyjazdowym spotkaniu z obecnie trzecim w tabeli – AKS Wyzwoleniem Chorzów.

 

PODSUMOWANIE OSTATNIEGO OKRESU I ZAPOWIEDŹ MECZU Z WYZWOLENIEM OBEJRZEĆ MOŻNA NA PORTALU SPORTSLASKI.EU <Kliknij>

Nasi rywale to drużyna, która w zeszłym sezonie zajęła 4 miejsce w II grupie „Okręgówki”, z której przed obecnym sezonem została przeniesiona do grupy I. W latach 2008-2014 występował natomiast na szczeblu IV Ligi, którą zdecydowana większość zawodników obecnej kadry jeszcze pamięta, na czele z doświadczonymi Tomaszem Serafinem, Sebastianem Skoczylasem czy bramkarzem Jackiem Widerą.
W obecnych rozgrywkach Wyzwolenie 6 razy zwyciężyło, przy 3 remisach i 1 porażce. Bilans bramkowy to 18-5. Najlepszymi strzelcami zespołu są z 4 bramkami – młodzieżowiec Jakub Suchowski oraz obrońca Robert Brzęczek.

Oba zespoły po raz ostatni spotkały się w Klasie Okręgowej gr II w sezonie 2007/2008. W tamtych rozgrywkach Wyzwolenie z drugiego miejsca awansowało do IV Ligi, natomiast Podlesianka zajęła 3 miejsce, minimalnie przegrywając rywalizację o awans w bezpośrednim spotkaniu. Mecz ten zakończył się zwycięstwem Wyzwolenia 3-2. Z obecnie grających zawodników pamiętają ten pojedynek tylko Dawid Brehmer oraz Krzysztof Renner, który zdobył wtedy jedną z bramek.

Co do drużyny Podlesianki, to liczymy, iż wystąpią oni naładowani chęcią rewanżu za przegrane na własne życzenie i to w ostatnich sekundach spotkanie z LKS Łąka. Mimo, iż faworytem najbliższego pojedynku będzie raczej Wyzwolenie Chorzów, to Trener Krystian Odrobiński z pewnością nastawi swoich zawodników na walkę o dobry wynik przez pełne 90 minut. Nasi gracze nie stoją w tym pojedynku na straconej pozycji, zwłaszcza, iż lepiej wygląda już sytuacja kadrowa. W stosunku do ostatniego spotkania do gry wróci Rafał Dąbrowski. Niepewny jest niestety udział Łukasza Piwczyk i Bartosza Abramczyka., a ostatni mecz kartkowej karencji pozostał Dawidowi Brehmerowi. Ostatecznie nie doszło do skutku zgłoszenie Łukasza Wececkiego, który otrzymał od PZPN-u 6-miesięczną dyskwalifikację.

AKS Wyzwolenie Chorzów – LGKS 38 Podlesianka
11 kolejka Klasy Okręgowej gr. I Katowice
Sobota, 17 października 2015, godz. 15.00, ul. Lompy 10a, Chorzów
Sędziuje: Paweł Kamiński (Sosnowiec)

 

foto: www.sportslaski.eu/aut. Agata Dworczak